by MOONMADNESS
WARSZTATY
04-05.11.2014 l Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS l lublin
wtorek 16:00-20:00 / środa 16:00-20:00 / 80 zł / www.kaisersoze.pl


/link FB/

Akademia Kaisera Söze to projekt edukacyjny poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze miejskiej, a głównie niezależnemu ruchowi muzycznemu i wydawniczemu. AKS składać będzie się z cyklu trzech dwudniowych warsztatów poświęconych domowej produkcji muzycznej, projektowaniu graficznemu wydawnictw muzycznych oraz promocji i dystrybucji muzyki niezależnej. Do przeprowadzenia warsztatów zaproszono Piotra Kurka (kompozytor, muzyk, producent, DJ), Dagny i Daniela Szweda (artyści, duet designerski MoonMadness) i Wojciecha Kucharczyka (wydawca, artysta, menedżer, promotor, muzyk).


PROJEKTOWANIE GRAFICZNE WYDAWNICTW MUZYCZNYCH / MOONMADNESS

Warsztaty dotyczyć będą głównie sfery projektowania okładek płyt. Prowadzący zaprezentują, w oparciu o swoją twórczość, możliwości twórczej pracy konceptualnej nad projektem oraz sposoby poszukiwania kontekstów np. społecznych czy kulturowych jako podstawy tworzenia. Warsztaty pozwolą na praktyczne zapoznania się z różnymi technikami tworzenia projektu. Uczestnicy na podstawie konkretnego materiały dźwiękowego zaprojektują i wykonają unikalną okładkę płyty.


 MOONMADNESS - Duet Dagny i Daniela Szweda, artystów działających w przestrzeni designu, typografii i grafiki. Tworzą poznańskie studio projektujące publikacje artystyczne, m.in. okładki albumów muzycznych i plakaty koncertowe. Dbają o zacieranie się granic między projektowaniem a sztuką, duży wpływ na ich twórczość ma muzyka. Daniel Szwed to także muzyk współpracujący z Konradem Smoleńskiem w jego projektach muzycznych (BNNT).Miejsce: Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS
ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Zapisy przyjmowane są do 20 października 2014 mailowo na adres: info@kaisersoze.pl
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.


Kontakt:
info@kaisersoze.pl
tel. 511 044 975