by MOONMADNESS
WARSZTATY
24-25.10.2014 l Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS l lublin
piątek 15:00-20:00 / sobota 12:00-18:00 / 80 zł / www.kaisersoze.pl


A K A D E M I A

KAISERA SÖZE
/link FB/

Akademia Kaisera Söze to projekt edukacyjny poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze miejskiej, a głównie niezależnemu ruchowi muzycznemu i wydawniczemu. AKS składać będzie się z cyklu trzech dwudniowych warsztatów poświęconych domowej produkcji muzycznej, projektowaniu graficznemu wydawnictw muzycznych oraz promocji i dystrybucji muzyki niezależnej. Do przeprowadzenia warsztatów zaproszono Piotra Kurka (kompozytor, muzyk, producent, DJ), Dagny i Daniela Szweda (artyści, duet designerski MoonMadness) i Wojciecha Kucharczyka (wydawca, artysta, menedżer, promotor, muzyk).


PRODUKCJA MUZYCZNA / PIOTR KUREK

Przedmiotem warsztatów będą podstawy produkcji i realizacji nagrań dźwiękowych w zakresie muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Prowadzący przedstawi zasady wykorzystania sprzętu analogowego i cyfrowego jak i również historię muzyki elektronicznej na przykładach konkretnych nagrań i technik. W zakres warsztatów wchodzą następujące zagadnienia: jak powstaje dźwięk elektroniczny, modele syntezy, budowa syntezatorów, nośniki dźwięku i twórcze pomysły na ich zastosowanie w produkcji muzyki. 

Zajęcia prowadzone będą w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem sprzętu muzycznego i audiowizualnego. Uczestników zachęca się do przyniesienia również własnych instrumentów muzycznych (syntezatory, komputery, tablety, rejestratory) w celu wspólnej pracy nad utworami muzycznymi podsumowującymi 2 dni warsztatów.


PIOTR KUREK - Muzyk, multiinstrumentalista autor projektu Piętnastka i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis oraz Cronica Electronica. Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami, m.in. z Bonnie 'Prince' Billy, Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka).

Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60-tych i 70-tych nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji. Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów, brzmienie instrumentów klawiszowych. Zbiera drobne przedmioty.

Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), Transmediale (Berlinie). Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon) oraz niezależnymi choreografami i reżyserami, m.in. Anna Ladas, Joanną Grabowiecką, Ryszardem Kalinowskim i Robertem Drobniuchem
Zapraszamy na kolejne warsztaty:

28-29 października 2014
promocja i dystrybucja muzyki niezależnej / prowadzenie: Wojciech Kucharczyk / wstęp wolny

4-5 listopada 2014
projektowanie graficzne wydawnictw muzycznych / prowadzenie: MoonMadness / koszt: 80zł

Miejsce: Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS
ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Zapisy przyjmowane są do 20 października 2014 mailowo na adres: info@kaisersoze.pl
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.


Kontakt:
info@kaisersoze.pl
tel. 511 044 975