KONCERT
03.10.2014 l żak studio koncertowe nr 10 l łódź
start: 20:00 / wstęp: FREE

KONCERT W ŻAKU

FELDGRAU

SKINNY GIRLS
/link FB/

Kolejny występ w naszym studiu koncertowym będzie mocnym spotkaniem z nowymi noise'owymi i eksperymentalnymi dźwiękami. Feldgrau oraz Skinny Girls niedawno wydali płyty i będą chcieli podzielić się z Wami muzyką z nich. Po osobnych występach czeka na nas ich wspólny improwizowany występ!

Koncert będzie retransmitowany na antenie Żaka (88,8 MHz w Łodzi lub na www.zak.lodz.pl) w czwartek 9 października o godzinie 22 w audycji Alternator.


 FELDGRAU - Jakub Schönhof-Wilkans, ur. w 1983 roku w Poznaniu. Od 2009 roku publikuje głównie poezję w mediach drukowanych i internetowych (m.in.: RWA, Czas Kultury, Pogranicza, Zeszyty Poetyckie, Wakat, Wyspa, Rita Baum, Cegła, Helikopter). Anglojęzyczne wiersze autora ukazały się w USA (Breadcrumb Scabs, Calliope Nerve, Gutter Eloquence, Warwick Unbound). Prowadził blog z rocznego pobytu w Afryce Wschodniej. W roku 2011 ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Obcokrajowiec”. Twórca eksperymentalnych projektów muzycznych: Dziecka ("Wielkopowierzchniowe Odgłosy Lasów" - BDTA 2014, "bluish/greyish" Oficyna XV Parówek, 2014) oraz Feldgrau (wydawnictwa w USA, na Węgrzech, w Rosji, teraz też i w fyh!records).


 SKINNY GIRLS - Maciek Sławski (znany także z duetu JHS137.9) nie lubi właściwie niczego i nigdy się nie uśmiecha. "Ultraviolence" Lany Del Rey to jedna z jego ulubionych tegorocznych płyt. Sam gra pretensjonalne, nudne kolaże o miłości w czasach post-kultury i daleko z betonu świecie. Chude dziewczyny i grube jointy, niskokaloryczna dieta i górnolotne idee, seks i przemoc.