KONCERT
11.10.2014 l kinoteratr zdrowie l sokołowsko
start: 20:00  / wstęp: FREE


KASPER T. TOEPLITZ

/link FB/KASPER T. TOEPLITZ
Kompozytor i muzyk, działający pomiędzy twórczością kompozytorską "akademicką" (opery, utwory na orkiestrę, kwartety smyczkowe i inne zespoły) a nową muzyką elektroniczną czy też "noise music". Nawiguje w swojej działalności między tradycjonalnym zapisem muzyki na papierze nutowym a czystą elektroniką. Tworzy on na bazie materii dźwiękowych o wolnej ewolucji, architekturze elektronicznej drążącej czas, nieruchomej lub burzliwej, która jest przeznaczona dla zespołów instrumentalnych lub dla komputera, traktowanego tu jako pełnoprawny instrument muzyczny. Użycie tego ostatniego modeluje zarówno instrumenty bardziej tradycjonalne - w formie hybrydy - jak i samą myśl muzyczną, idącą w stronę sposobu myślenia elektronicznego, co kieruje także inne domeny - (wideo, światło) w stronę ciszy muzycznej, jak też prowokuje współpracę w ścisłym, bezpośrednim związku z innymi dyscyplinami artystycznymi, takimi jak taniec współczesny.
Kasper T. Toeplitz współpracuje z uznanymi wielkimi instytucjami muzycznymi (GRM, IRCAM, Radio-France, GMEM, GRAME, ZKM) jak i z muzykami eksperymentalnymi i spoza kryteriów (Ediane Radigue, Zbigniew Karkowski, Phill Niblock, Dror Feiler, Tetsuo Furudate, Francisco Lopez, Z'ev, Art Zoyd, Ensemble Phenix) oraz z tańcem współczesnym (Myriam Gourfink).
Laureat wielu nagród, odznaczeń i wyróżnień (Villa Medicis Hors-les-Murs w Nowym Yorku, Villa Kujoyama w Japonii, DAAD w Berlinie, nagroda Giga Hertz ZKM, Karsluhe - Institut Français w Polsce itd.). Jego dyskografia zawiera już ponad pięćdziesiąt pozycji. 
★ GERARD LEBIK
Obecnie jeden z aktywniejszych w Polsce muzyków stawiających pytania o granice dźwiękowego eksperymentu, z powodzeniem łączącego tradycję swobodnej improwizacji i fire music z praktykami sztuki dźwięku. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Zaczynając od muzyki klasycznej przez jazz, free improvisation dociera do muzyki eksperymentalnej, sound artu i noise’u.
Współpracował i występował z: Noid, David Maranha, Eryck Abecassis, Clayton Thomas, Kazuhisa Uchihashi, Brian Labycz, Rob Mazurek, Keith Rowe, Hernani Faustino, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, hans w koch i innymi. Uczestniczył w projektach: ZOPAN FotonVHS ESPSlug Duo, mutual ëstë groupveNN circles, Erase, imrpoGraphics.organizatorzy:
Fundacja In Situ
Fundacja su:p
mia ART GALLERY