KONCERT / FESTIWAL
09.10.2014 l eliksir l opole
start: 20:00 / wstęp: 10 zł

DRONES FOR PEOPLE
PEOPLE FOR DRONES v.2
/link FB/

Dnia 09/10/2014 ZAPRASZAMY fanów i wielbicieli wszelakiej maści eksperymentalnych wynurzeń i wynaturzeń, eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki, egzaracji dźwiękiem, ciężkich brzmień elektronicznych i analogowych, dronów i ambientów, do spędzenia kilku godzin w Eliksirze w Opolu przy ulicy Krakowskiej 39.
★ YUL [PL] - Projekt zrodzony pod koniec lat dziewięćdziesiątych mający w swoim założeniu czysty eksperyment, poszukiwanie nowych sposobów wykorzystania dla powszechnie znanych instrumentów i nadawaniu im przez to szczególnego brzmienia i charakteru. W okresie około pięciu lat działalności [w 2003 z projektem rozstaje się Michał Śliwa który po latach zakłada Echoes Of Yul] zespół zagrał kilka koncertów i wytworzył sporo dźwięków dostępnych jedynie w sieci, skład w którym projekt grał koncerty ulegał zmianie w szczególności w obrębie zestawu perkusyjnego. Przez kolejne lata, nie licząc domowo sporządzanych remixów dla Agressivy 69 projekt pozostaje uśpiony. Rok 2014 jest czasem powrotu projektu do grania koncertów.


★ PURGIST [PL] - aktywny od 2005 roku (uprzednio pod nazwą Sleep Sessions), solowy projekt muzyczny poświęcony eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki.★ MK9 [USA]★ VILGOĆ [PL] - Vilgoć jest projektem, który poprzez radykalną formułę dźwiękową manifestuje świadomą rezygnację ze świata bodźców. Obecne działania muzyczne projektu Vilgoć wpisują się w stylistykę określaną mianem HNW – Harsh Noise Wall. Vilgoć jest implozją w świat własnych ograniczeń. Ograniczeń, które zniekształcają dźwiękiem wszystko.