KONCERT / IMPREZA
05.09.2014 l projekt lab l poznań
start: 23:00  / wstęp: 10 złZA DUSZNO to kompleksowa inicjatywa mająca na celu stworzenie eksperymetnalnej przestrzeni doświadczania soniczno-wizualnego dla jednostek otwartych na nowe, intensywne doznania. Nie stroniąc od muzyki o regularnym bicie, wprowadzając umysł i ciało w trans, skłania do poświęcenia uwagi temu, co ukryte jest głębiej. Potężna mechanika, industrialny mistycyzm, cyfrowe zaklęcia, migoczący takt inspirują zaduszną bandę w misji poszerzania pojęcia ‘impreza’. Dotychczas zorganizowali wydarzenia z udziałem m.in. Lorenzo Senniego, Robota Kocha, Jurga Hallera, RSS B0YS, Zamilskiej, Pixelord, Pussykrew, Lutto Lento, We will fail.

Wilhelm Bras to solowe przedsięwzięcie Pawła Kulczyńskiego, w którym oddaje się on swojej pasji do syntezatorów modularnych i niespodziewanych rozwiązań rytmicznych. Rytm jest również ważnym elementem gęstej muzyki Czarnego Latawca, czyli Daniela Brożka. Konrad Gęca łączy nagrania terenowe, mocno przetwarzane, z inspiracjami dubem. 

Zagrają:

WILHELM BRAS to jedno z wcieleń Pawła Kulczyńskiego, śląskiego artysty dźwiękowego i muzyka znanego również jako Tropajn i Lautbild. Pod pseudonimem Wilhelm Bras wydał w 2013 roku album Wordless Songs By The Electric Fire wplatając w szorstką, awangardową tkankę zrytmizowane wątki taneczne przy użyciu syntezatora analogowego własnej roboty. Na wydanym w tym samym roku pod własnym nazwiskiem albumie When Attitudes Become Form #1, eksplorował pogłos olbrzymiego, postindustrialnego silosa dawnej cementowni. Jako Tropajn koncertuje w przestrzeni publicznej, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych i wiejskich poruszając się w obszarach improwizowanej elektroniki, elektroakustyki, ambientu i noise'u. Jako Wilhelm Bras wystąpił niedawno na nowojorskiej odsłonie festiwalu Unsound i szykuje obecnie nowy album, który ma ukazać się w tym roku w Dunno Recordings. CZARNY LATAWIEC - Krytyk, kurator, cyklista. Sonorystyczny plądrofonista, dźwiękowy imperialista. Jego produkcje to wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu Czarnego Lądu i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń. KONRAD GĘCA - Samouk eksperymentujący z dźwiękiem i video, improwizator. Punktem wyjścia do działań twórczych są nagrania terenowe lub dźwięki generowane przy pomocy dyktafonów, przedmiotów jak i samego miksera, który jest głównym instrumentem. Występował m.in. na festiwalu AudioArt, Skver oraz w ramach projektu Exploratory Music From Poland on Tour. Organizuje cykl koncertów Muzykoterapia, promujących sztukę dźwięku i muzykę poszukującą. Po koncertach impreza:

★ DJ 2 LEWE RĘCE★ POLLY TÝKK★ DE NARCORYWACKI