KONCERT
26.09.2014 l wolne tory tsa l bytom
start: 20:00 / wstęp: 15 PLN

/// X-NAVI:ET ///

/// STARA RZEKA ///

/link FB/

 X-NAVI:ET -  Solowy projekt Rafała Iwańskiego, artysty dźwięku, perkusjonisty i etnologaIwański tworzy muzykę elektroakustyczną, budowaną na brzmieniu instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz nagrań terenowych i dźwięków znalezionych. Jest współzałożycielem i muzykiem grupy HATIłączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Na koncie ma współpracę z artystami poruszającymi się w rozmaitych dziedzinach sztuki (m.in. Z'EV, Peter Votava/PURE, Sławek Ciesielski, Rafał Kołacki, Darek Wojtaś, Darek Brzostek, Yannick Franck, John Zorn, PAS, Jeff Gburek, Joke Lanz/Sudden Infant, Steve Buchanan, Heike Fiedler, Anna Pilewicz, Raymond Salvatore Harmon).
Jest członkiem grup Voices of the Cosmos (z Wojtkiem Ziębą i Sebastianem Soberskim), Kapital (z Kubą Ziołkiem), Innercity Ensemble, projektu audiowizualnego Aqualuna (z Anną Pilewicz) oraz PRSZRProwadzi warsztaty dźwiękowe, jest także autorem muzyki do filmów oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Iwański zagrał setki koncertów w Europie i USA. Występował m.in. na Unsound Festival (New York i Kraków), Club Transmediale (Berlin), Ars Electronica Festival (Linz), Equinox Festival (London), Audio Art (Kraków), Linien Festival (Göttingen). 
W 2013 ukazała się jego druga płyta winylowa "Dead City Voice" (Eter Records / Zoharum), album został opublikowany także na kasecie (Instant Classic). We wrześniu 2014 nakładem tego samego wydawnictwa ukaże się płyta CD "Dead City Voice : Remix Project".
★ STARA RZEKA - Solowy projekt Kuby Ziołka. Artysta tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz własnego głosu. Każdy jego koncert  ma swój niepowtarzalny charakter, gdyż uzależniony jest od miejsca, czasu, instrumentu i nastroju. Ziołek jest zafascynowany zarówno formami i strukturami (abstrakcyjnymi i konkretnymi), jak i czystą energią płynącą z właściwości samego dźwięku. Jako Stara Rzeka wydał do tej pory jeden album "Cień chmury nad ukrytym polem", który ukazał się na CD nakładem Instant Classic i na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records).
Koncertował z różnymi składami na festiwalach m.in. w Londynie, Liverpoolu, Barcelonie czy Nowym Jorku. Ziołek mieszka, nagrywa i tworzy w Bydgoszczy oraz w Tleniu w Borach Tucholskich. Jest twórcą grupy towarzysko-artystycznej Milieu L'Acéphale oraz współtwórcą licznych projektów muzycznych m.in.: Alameda 3HokeiT’ien LaiEd WoodInnercity Ensemble. W 2013 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki, za swoją działalność na polu muzyki alternatywnej.
  DUY GEBORD - Pod tą nazwą kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Studiował w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i w Leuven w Belgii. Publikował na łamach magazynów Ha!art i Opcje. Twórca projektów muzycznych p0p∆s†kr∆e6 i Duy Gebord. Słucha, klei, odkleja, montuje równolegle, pionowo, prostopadle i w poprzek. lubi wodę i stare polskie przygodówki. Łączy cyfrę i analog, instrumenty żywe i abiotyczne, field recording i sound recycling. Niedawno wydał album "Kelp" w Pawlaczu Perskim.