KONCERT
09.09.2014 l oficyna l łódź
start: 21:00 / wstęp: 9 zł


WPEŁNI  vol.1

/link FB/

9 września Księżyc jest WPEŁNI. Tego dnia w Oficynie, rozpoczniemy cykl wydarzeń artystycznych, które będą odbywać się w tej fazie srebrnego globu, gdy jest on po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. W pełni Księżyca nastaje czas wyżu emocjonalnego, budzą się pierwotne instynkty i dopada nas bezsenność a procesy przebiegające w przyrodzie osiągają wtedy swój punkt kulminacyjny. Zapraszani wykonawcy i obecni odbiorcy będą poddawani temu eksperymentowi co miesiąc synodyczny czyli cirka co 29,5 dnia.

W pierwszej odsłonie cyklu, we wtorek o godzinie 21.00, zaprezentujemy dwie premiery muzyczne: projekt Cantenac Dagar z Francji oraz polskiego artystę Marcusa Saudy

★ CANTENAC DAGAR - Francuski instrumentalny duet, dla którego praktyka koncertowa wynika głównie z miejsca i chwili obecnej. Psychodeliczne utwory budowane są na organicznym transowym rytmie, opartym na beatboksie i wsparte przetworzonymi dźwiękami banjo, magnetofonów kasetowych i nagrań terenowych. Łączą improwizację i industrial oraz bhangrę, pendżabski gatunek muzyki popularnej, który zrodził się w latach 80 w Wielkiej Brytanii.
★ MARCUS SAUDYTwórca multidyscyplinarny. Od ruchu przez słowo do muzyki. Od dwóch lat pochłonięty wylewem emocji poprzez dźwięki różnych gatunków muzycznych. Istotą są zderzenia stanów psychicznych, emocjonalnych, odczucia rzeczywistości - miejsca zaistnień świadomości we właściwej chwili powstania nowego utworu. Od szeroko pojętej elektroniki poprzez muzykę filmową do kompozycji na pianino. Po raz pierwszy spotka się z odbiorcą na żywo.