FESTIWAL
27.09.2014 l forum synagoga l ostrów wlkp
start: 19:00 / wstęp: FREE 

TEMPLE OF SILENCE #8
MOAN / BISCLAVERET / AB INTRA
AKPATOK / LIMITES SPECTANDI
/link FB/

::: MOAN Projekt, za którym stoi Rafał Sądej. We wszystkich jego muzycznych dokonaniach można odnaleźć nocną ciszę wypełnioną ledwo słyszalnym odległym dudnieniem, metalicznym zgrzytem, maszynową pulsacją, a nawet hałas i chaos. MOAN to poszukiwanie, ewolucja. Rafał twierdzi że nie lubi stagnacji, nie stawia sobie barier. Jest mało prawdopodobne, że następne wydawnictwa tego projektu będzie można uznać za bliźniaczo podobne do poprzednich. Czy to ambient, industrial, czy nawet noise - MOAN na zawsze pozostanie nasiąknięty unikalną atmosferą przemysłowego otoczenia, z którego się wywodzi... Niniejszy koncert w ramach Temple of Silence będzie pierwszym od sześciu lat występem projektu w Polsce.::: BISCLAVERET - Rodzimy reprezentant sceny ambientowej powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski i Maciej Mehring podąża własną drogą muzyczną.Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Uczestniczyli również w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą.
Zespół powraca z nowym krążkiem „Theu Anagnosis”. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, mamy do czynienia z koncept-albumem. W ośmiu kompozycjach muzycy zawarli swoisty traktat mistyczno-filozoficzny, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję poznać za sprawą utworu „An Introduction to Reading God” z 7” splitu z F.T.B.P.D. Za pomocą muzyki i słowa duet kreuje, pozornie odrealniony, oderwany od „tu i teraz”, własny świat dźwięków; proponuje przy tym swoistą wizję Absolutu, widzianego oczami mistyków, szaleńców i myślicieli. Zaprasza do psychodelicznej wędrówki w głąb jaźni, metafizyczną przygodę w krainie muzyki malowanej różnymi barwami, kształtami i historiami. Sny wariata? Nawoływanie uczonego? Doświadczenie pustelnika? To wszystko zlewa się w tyglu wielu kultur niczym wielka magma, lecz tutaj wyłania się z niej krystaliczny, acz niejednorodny obraz...Jaki? Sprawdźcie sami.
::: AB INTRA - Projekt Radka Kamińskiego wyrażający się w około ambientowych/dronowych formach. Ideą projektu jest próbą odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania niezależnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów.
::: AKPATOKElektroakustyczny projekt Dawida Adrjanczyka (TUNDRA), w ramach którego poszerza on dotychczasowe działania na polu minimalizmu, eksperymentu i muzyki improwizowanej. Medytacyjne kompozycje Akpatok, powstające przy użyciu preparowanej gitary, elektroniki, taśm oraz instrumentów akustycznych, stanowią wynik muzycznych i duchowych poszukiwań artysty, osobisty zapis doświadczenia Natury, odosobnienia i kontemplacji.
::: LIMITES SPECTANDILimites Spectandi - Łacinska nazwa która oznacza dosłownie "granice postrzegania". W 2007 roku Michał Skotarek zaczął komponować muzykę opartą o instrumenty klawiszowe, która na samym poczatku była dość prymitywna i uboga. W miarę upływu czasu zaczęła ona ewoluować już w bardziej sprecyzowanym kierunku i konkretnej estetyce. Michał poszukiwał wtedy takiego określenia które najtrafniej oddawałoby sens tego co robi, i jednocześnie wytyczało drogę dalszego rozwoju. Projekt, który wtedy powstał. W chwili obecnej prezentuje dość mroczne, posępne i nawiedzone pejzarze dźwiękowe, orkiestralne krajobrazy smutku do których czasami przenikają delikatne promyki światła i wzruszające anielskie śpiewy i smutne zawodzenia. Muzyka LIMITES SPECTANDI buduje atmosferę i nastrój do kontemplacji dla każdego z odbiorców którzy zetknęli sie z tą niezwykłą formą dźwiękowych przestrzeni.od 2007 r. oficjalne wydany został materiał promo "Behind the Monuments of sorrow", a w 2011 r. nakładem Exploratory Drilling Productions światło dzienne ujrzał duży materiał "Silent Unfold the Secrets of Extinction" na nośniku CD-R.Obecnie ukończony został kolejny duży materiał "Immersion Into Depth of Contemplation and Grief", który czeka na wydanie.