by Roman Bromboszcz
KONCERT
16.09.2014 l 6 dzielnica l łódź
start: 20:00 / wstęp: 10 zł

ROZPUSZCZONA KOBIETA

Wydarzenie i rejestracja przy udziale Smutnych Kobiet z Łodzi i Romana Bromboszcza (BR0Mb0X) z Poznania. Projekt mający na celu zarejestrowanie materiału audio oraz wykonanie koncertu audiowizualnego. W przedsięwzięciu chodzi o wytworzenie wspólnego pola inspiracji i komunikację za pomocą środków technicznych takich jak komputery, miksery, urządzenia wideo i urządzenia peryferyjne, sterowniki.

♡ ROMAN BROMBOSZCZ - artysta zajmujący się twórczością na pograniczu literatury eksperymentalnej, poezji wizualnej i muzyki elektronicznej. Wśród odniesień i fascynacji odnaleźć można u niego muzykę konkretną, psychodeliczną, industrial, poezje sonore, a także współczesną muzykę awangardową. Artysta wystawia swoją twórczość w galeriach, na pokazach w centrach sztuki, domach kultury i klubach a także na festiwalach, między innymi Open Source Art, BWA SopotAudio Art Festival, Bunkier SztukiSound Screen, SzczecinWrocław Industrial FestiwalAkademia Muzyczna w BydgoszczyDigital_ia, Klub 13 MuzWRO Biennale WrocławCrossing Time Crossing Spaces, Inner Spaces PoznańMultiplace, A4 Bratysława; Breaking Silence, Inner Spaces, Poznań.|SMUTNE KOBIETY| - domowy nojz, zniekształcenia, przester, połączone z depresyjnymi tekstami oraz elementami melodii, rytmu i nagrań terenowych to muzyka Smutnych Kobiet. Intencjonalnie ostra i intensywna, a jednocześnie monotonna, wyrasta z pojęcia Weltschmerz, kluczowego dla Smutnych Kobiet. Zespół tworzą Izia Robakowska i Joanna Szumacher, artystki sztuk wizualnych.

"Dudnienie i szmery, bimbały i ich atomowa moc wkurwu. Smutne Kobiety, rozjuszone intelektualistki próbują wrócić do korzeni, w dźwiękach zdawałoby się przypadkowych dookreślić lub nawet zamknąć płynną i wciąż wymykającą się, pokrętną naturę wszechrzeczy." - Łukasz Cieślak.