KONCERT
04.10.2014 l csw łaźnia 1 l gdańsk
start: 19:30 / wstęp: FREE

LIVE IN PROGRESS

GRISCHA

LICHTENBERGER
/link FB/

Koncert w ramach IN PROGRESS - cyklu regularnych spotkań z eksperymentalną muzyką współczesną, z działaniami muzycznymi połączonymi często ze filmem i sztuką audiowizualną. Jest to projekt, który pozwala nie tylko posłuchać, ale i zrozumieć najnowsze trendy w muzyce polskiej i zagranicznej.
Projekt realizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku od 2002 roku. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.


OSTATNI koncert przed remontem CSW ŁAŹNIA ! Specjalne uderzenie z Raster - noton !◉ GRISCHA LICHTENBERGER to producent muzyki elektronicznej, artysta wizualny i twórca instalacji mieszkający w Berlinie. Dorastał w położonym na uboczu domu niedaleko Bielefeld. Swoje artystyczne podejście ukształtował przyglądając się krajobrazom Westfalii, interpretując je nie tylko jako malowniczą właściwość rekreacyjną natury, ale także jako interakcję pomiędzy śladami biograficznej historii i jako materialny konkret obecnego otoczenia. Technologii natomiast nie traktuje jako idealnej, matematycznie zdefiniowanej formy, ale jako indeks porażek i błędów, cień przerażającej rozpaczy i pragnień producenta, zapisanych w konkretnej formie, który ma dotrzeć do uważnego słuchacza.
W multimedialnych instalacjach Lichtenberger pokazuje relacje przestrzenne pomiędzy wartością metaforyczną a obiektami materialnymi, budując rzeźbiarskie instalacje, w których właściwości fizyczne i wymiary symboliczne wzajemnie się przenikają. W 2009 roku wydał EP-kę „~treibgut”, będącą częścią serii „unun” wydawnictwa Raster-Noton, a w 2012 roku album debiutancki „and iv (inertia)”. Swoje audiowizualne kompozycje prezentował na żywo na wielu międzynarodowych festiwalach.