KONCERT
27.09.2014 l alchemia l kraków 
start: 19:00 / wstęp: 30 PLN

THAW ENSEMBLE))) / X-NAVI:ET
STARA RZEKA / ARTUR RUMIŃSKI
/link FB/

INSTANT CLASSIC zaprasza na koncerty >>>

19:30 - 20:00 Artur Rumiński
20:10 - 21:00 X-NaVI:et
21:10 - 22:00 Stara Rzeka
22:10 - 23:00 Thaw Ensemble)))

  THAW ENSEMBLE))) - Jedyny koncert Thaw pod szyldem Thaw Ensemble. Można się spodziewać między innymi materiału ze splitu z Echoes of Yul, ale też sporej dawki bardziej awangardowych dźwięków emitowanych przez imponującą ścianę wzmacniaczy (tak, premierowe kompozycje też). Nowa nazwa zobowiązuje, zatem na scenie oprócz pełnego składu Thaw pojawią się też goście, których tożsamość na razie zachowamy dla siebie. W skrócie: mniej blackmetalowej siary i więcej potężnego riffowania oraz świdrujących dronów. To jedyna taka okazja, więc szkoda przegapić.
 X-NAVI:ET -  Solowy projekt Rafała Iwańskiego, artysty dźwięku, perkusjonisty i etnologaIwański tworzy muzykę elektroakustyczną, budowaną na brzmieniu instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz nagrań terenowych i dźwięków znalezionych. Jest współzałożycielem i muzykiem grupy HATIłączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Na koncie ma współpracę z artystami poruszającymi się w rozmaitych dziedzinach sztuki (m.in. Z'EV, Peter Votava/PURE, Sławek Ciesielski, Rafał Kołacki, Darek Wojtaś, Darek Brzostek, Yannick Franck, John Zorn, PAS, Jeff Gburek, Joke Lanz/Sudden Infant, Steve Buchanan, Heike Fiedler, Anna Pilewicz, Raymond Salvatore Harmon).
Jest członkiem grup Voices of the Cosmos (z Wojtkiem Ziębą i Sebastianem Soberskim), Kapital (z Kubą Ziołkiem), Innercity Ensemble, projektu audiowizualnego Aqualuna (z Anną Pilewicz) oraz PRSZRProwadzi warsztaty dźwiękowe, jest także autorem muzyki do filmów oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Iwański zagrał setki koncertów w Europie i USA. Występował m.in. na Unsound Festival (New York i Kraków), Club Transmediale (Berlin), Ars Electronica Festival (Linz), Equinox Festival (London), Audio Art (Kraków), Linien Festival (Göttingen). 
W 2013 ukazała się jego druga płyta winylowa "Dead City Voice" (Eter Records / Zoharum), album został opublikowany także na kasecie (Instant Classic). We wrześniu 2014 nakładem tego samego wydawnictwa ukaże się płyta CD "Dead City Voice : Remix Project".
★ STARA RZEKA - Solowy projekt Kuby Ziołka. Artysta tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz własnego głosu. Każdy jego koncert  ma swój niepowtarzalny charakter, gdyż uzależniony jest od miejsca, czasu, instrumentu i nastroju. Ziołek jest zafascynowany zarówno formami i strukturami (abstrakcyjnymi i konkretnymi), jak i czystą energią płynącą z właściwości samego dźwięku. Jako Stara Rzeka wydał do tej pory jeden album "Cień chmury nad ukrytym polem", który ukazał się na CD nakładem Instant Classic i na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records).
Koncertował z różnymi składami na festiwalach m.in. w Londynie, Liverpoolu, Barcelonie czy Nowym Jorku. Ziołek mieszka, nagrywa i tworzy w Bydgoszczy oraz w Tleniu w Borach Tucholskich. Jest twórcą grupy towarzysko-artystycznej Milieu L'Acéphale oraz współtwórcą licznych projektów muzycznych m.in.: Alameda 3HokeiT’ien LaiEd WoodInnercity Ensemble. W 2013 roku został nominowany do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki, za swoją działalność na polu muzyki alternatywnej.
★ ARTUR RUMIŃSKI - Gitarzysta znany przede wszystkim z działalności w zespołach Thaw, Furia, Arrm, Sun For Miles, wSzaniec. Dzięki wydawnictwu Wounded Knife ukazały się dwa materiały split z Łukaszem Ciszakiem i solo album. W tym roku w Instant Classic ukaże się jego split ze Starą Rzeką i Innercity TrioJego solowa twórczość plasuje się gdzieś na styku dronów i ambientu.