KONCERT
16-17.09.2014 l centrum kultury l lublin
start: 20:00 / wstęp: FREE


MUZYCZNA SCENA

EKSPERYMENTALNA
ROBERT CURGENVEN / CZĄSTKI ELEMENTARNE / POLESHIFT PROJECT
/link FB/

16 września (wtorek), godz.20:00

::: ROBERT CURGENVEN - (1974) jest australijskim kompozytorem/artystą tworzącym muzykę ambient. Mieszka w Kornwalii. Jego praca obejmuje pracę nad zjawiskiem rezonansów wytwarzanych poprzez gramofony i harmonicznych instrumentalnych brzmieniach gitary. Opierając się na fizyczności dźwięku – i to nie tylko fizyczne oddziaływanie na ciało, ale sposób, w jaki dźwieki mogą kształtować nasze postrzeganie przestrzeni i upływu czasu.

Curgenven wykonał ponad 200 koncertów, od 2005 roku w Australii i Europie, w tym Klub Transmediale, Ultrahang Festival (Budapest), Feste dell Acqua (Vicenza / Włochy), Audiograft Festival (UK), określić Festival (Dania), Centrum Sztuki Współczesnej (Gdańsk ) i Alice Springs Festival Desert. Przedstawiał dźwięk jako audiowizualne i rzeźbiarskie prace w wystawach grupowych, które obejmują Transmediale (Berlin) i dziesieć lat microsound (Diapason Gallery, New York), jak również galerie w całej Australii, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i na wystawie indywidualnej w Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń (Polska).17 września (środa), godz.20:00


::: CZĄSTKI ELEMENTARNE - Nowo powstały kolektyw muzyczny zrzeszający artystów funkcjonujących w różnych dziedzinach muzyki. Ponieważ kolektyw jest otwarty na tworzenie z różnymi muzykami, artystyczny kształt grupy ma charakter dynamiczny. Główną ideą zespołu jest założenie, iż artyści zajmujący się szeroko pojętą muzyką improwizowaną, grają w niecodziennych okolicznościach np. w przestrzeni miasta, na łonie przyrody itp. Z całą pewnością do członków kolektywu można zaliczyć kontrabasistę Jacka Steinbrichta, saksofonistę Tadeusza Cieślaka, gitarzystę Jacka Chmiela, perkusistę Aleksandra Skorićia oraz Człowieka z maszyną, który również odpowiedzialny jest za powstanie dwóch pierwszych nagrań video ze spotkania Jacków w Ogrodzie Saskim i na Cichej 4 w Lublinie.::: POLESHIFT PROJECT - To trójka młodych muzyków: Malwina Kołodziejczyk (saksofon tenorowy), Jacek Chmiel (gitara) Jakub Miarczyński (perkusja). Wykonują muzykę improwizowaną "zahaczając" o wiele nurtów muzycznych. Słychać w ich grze pociąg do free jazzu, muzyki współczesnej i muzyki elektronicznej. W ramach walki o równouprawnienie odchodzą od tradycyjnego podziału obowiązków swoich instrumentów w zespole - rezygnują z podziału na sekcję i solistę oraz wykorzystują swoje instrumenty w niekonwencjonalny sposób. Ich muzyka jest wynikiem otwartej interakcji pomiędzy członkami zespołu, publicznością i otoczeniem. Stawiają pytania, czasami prowokują i szokują, ale z pewnością nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.Organizator:
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”