WARSZTATY
10.09.2014 l galeria i l kraków
start: 17:00 / wstęp: 10 PLN


INSTYTUT INTUICJI

/link FB/

Instytut Intuicji / Institute of Intuition to projekt dedykowany rozwojowi intuitywnych / indeterministycznych form tworzenia muzyki.

Zapraszamy na warsztaty swobodnej improwizacji, prowadzone przez znakomitego szwedzkiego muzyka Hermana Müntzinga. Warsztaty są otwarte dla wszystkich - improwizujących muzyków, laików, entuzjastów i słuchaczy :) Odbędą się w godzinach popołudniowych, szczegóły do ustalenia, zależnie od ilości zainteresowanych.
Zapisy i informacje: instituteofintuition@gmail.com lub tel. 509730855

::: HERMAN MÜNTZING po ukończeniu Królewskiej Akademii Muzycznej grał na basie w projektach jazzowych i rockowych. Potem odkrył muzykę improwizowaną, która była dla niego objawieniem. Po eksperymentach z różnymi sposobami wydobywania dźwięku z gitary basowej, postanowił zbudować własny instrument, który pozwoli mu osiągnąć poszukiwane brzmienie. Tak powstał flexichord – 12-strunowa konstrukcja wykorzystująca elementy gitary elektrycznej, o szerokim wachlarzu możliwości. Müntzing prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące improwizacji, zapisu graficznego i budowania instrumentów. Wśród muzyków, z którymi grał, są m.in.: Thurston Moore, Eugene Chadbourne, Mats Gustafsson, Phil Minton. W Polsce występował w ramach festiwali CoCArt (Toruń) i Audio Art (Kraków, Łódź).
Herman to improwizator, twórca instalacji dźwiękowych, konstruktor instrumentów, ale także niestrudzony propagator idei spontanicznego muzykowania – wszystko zaś w najczystszym duchu „swobodnej improwizacji” (freely improvised music), będącej europejską odpowiedzią na dokonania awangardy amerykańskiego free jazzu i od połowy lat 60. święcącej triumfy na niezależnych scenach całego świata. Istotą free improvisation jest „komponowanie muzyki w czasie rzeczywistym” – dokonywane za sprawą twórczej integracji intuicji i doświadczenia, dzięki której możliwe jest uchwycenie kształtowania się artystycznej tożsamości człowieka w akcie ekspresji uobecniającej twórcę „tu i teraz”.