FESTIWAL
26.09.2014 l piwiarnia u bossmana l ostrów wlkp
start: 19:00 / wstęp: FREE


DEFIBRYLATOR #4
/link FB/

° BAUM ELECTRONICTo projekt muzyczny , założony przed kilku laty ( ok. 2004) przez Arka Wolskiego który jest głównym kompozytorem, producentem i jest odpowiedzialny za całościowy programming. Esencja projektu to emanacja spostrzeżeń i odczuć transfigurowana na dźwięki . Projekt osadzony jest na podłożu nurtu cold electronica ale uwidacznia silne wpływy brzmień rockowo-industrialnych zabarwianymi wpływami eksperymentalnymi. Projektem zawiaduje Arek „Baum”. Większość utworów jest w wykonaniu solowym ale Arek jest otwarty na współpracę z innymi artystami i chętnie podejmuje się wspólnych kooperacji. W przeszłości współpracował z gitarzystą Włodkiem a obecny skład to dwie osoby : Arek „Baum” i gitarzysta Łukasz „Lucas” który dołączył do projektu niespełna rok temu (2013). W tym składzie przygotowano nowe wersje starszych utworów jak i zupełnie nowe kompozycje. Gitara Łukasza w połączeniu z elektroniką Arka tworzą klimat niepowtarzalnego nastroju który porusza pozytywnie ale często niepokoi. To emocje obydwu muzyków którzy bezkompromisowo uwalniają je na zewnątrz. Posłuchaj i zrozum. Dołącz.

° C.H.DISTRICTTo istniejący od 1998 roku projekt Mirosława Matyasika, łączący industrialne brzmienia z współczesnymi produkcjami spod znaku inteligentnej elektroniki. Wypakowane mocnymi, dynamicznymi bitami, nawracającymi liniami melodycznymi i połamanymi rytmami utwory są w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych koneserów muzycznego eksperymentu. Po C.H. District nie można się jednak spodziewać tradycyjnej, monotonnej i lekkostrawnej wersji techno – w kompozycjach projektu znajome elementy muzyki tanecznej są radykalnie dekonstruowane, klasyczne bitowe konstrukcje ulegają transformacji w niekonwencjonalną, napakowaną glitchami rytmiczną miksturę, a ciężkie linie basowe naznaczone są radykalnymi eksperymentami brzmieniowymi. To przestrzenna muzyka, oparta na ambientowych pejzażach, dopełnionych całą gamą często zaskakujących zgrzytów, szumów, sprzężeń, klików i rytmicznych trzasków. Słychać tu wpływy i elementy wszelakich elektronicznych, technoidalnych odmian industrialu, da się tu zauważyć strukturę i klimat najlepszych odmian tego, co zwykło się określać mianem nowych brzmień, w wyraźny sposób widać oryginalność i odwagę w eksperymentowaniu z rytmem, przynależną największym tuzom IDM. Muzyka Od 2012 roku nowym członkiem projektu jest Adam Białoń, znany z takich zespołów, jak Garaż w Leeds, Nowy Horyzont czy Dusseldorf.

° PATRYK CANNONPatryk Cannon jest zamieszany w scenę niezależną od końca lat 90 jako wokalista oraz gitarzysta punkowych zespołów La Aferra oraz NoisesessioN. Po rozpadzie zespołów rozpoczął solową działalność, jako producent muzyki elektronicznej. Jego live acty wypełnione są dużą dawką ekspresji, proste melodie przeplatają się z elektronicznym hałasem, okraszonym żywym i elektronicznym wokalem Patryka. Rok 2012 był dla niego przełomowy - wystąpił między innymi u boku Moodymana na Red Bull Music Academy Bass Camp w klubie 1500m2 oraz na głównej scenie festiwalu Audioriver w Płocku. Jest organizatorem cyklu imprez o nazwie ELECTROBAR podczas którego można było do tej pory posłuchać takich polskich wykonawców muzyki elektronicznej jak: An On Bast, Daniel Drumz, En2ak, Good Paul, Kixnare, MNSL, Spisek Jednego, Naphta czy DreamChach. Do tej pory jego solowy projekt doczekał się dwóch EP: Three Melodies i Words Without Meaning.

° DEAD FACTORYTo aktywnie działający od 2001 roku projekt Macieja Mutwila. Muzycznie i wizualnie oscyluje on w rejonach przemysłu i rejonu Śląska, z którego pochodzi, a który niewątpliwie stanowi dla niego największą inspirację. Obrazy i dźwięki z jego naturalnego otoczenia przeniesione zostały na kolejne wydawnictwa. Dyskografia obejmuje: 2 dema CDr „Solitude”, „Nowhere”, MCD „Indusreality”, split z ATUM oraz kilka publikacji mp3. DEAD FACTORY współpracował z kilkoma innymi artystami i projektami, poza wspomnianym ATUM, jeszcze z MOAN, Maćkiem Szymczukiem, SUTURE NAVIGATOR, czy SUBSTEP INFRABASS.
DEAD FACTORY po dłuższej przerwie wydawniczej powraca z nowym albumem, po raz pierwszy wydanym na srebrnym krążku. „Nachtmusik” dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej - w kopercie, dołączonej do szóstego numeru HARD ART. oraz limitowanej do 200 szt. ręcznie numerowanych kopii - w specjalnym opakowaniu z dodatkami. Jest to pierwsze wspólne wydawnictwo Beast of Prey oraz Zoharum.

° RAFAŁ KOŁACKIMuzyk związany z następującymi zespołami: HATI, Mammoth Ulthana, Innercity Ensamble, Molok Mun czy DAO. Nagrał i wydał kilkanaście płyt i zagrał kilkaset koncertów na całym świecie (m. in. Unsound New York, CTM Berlinie, Ars Electronica Linz etc.). Jest pomysłodawcą i współautorem multimedialnych projektów Tonopolis (2010) oraz Orient Potockiego. Dźwiękopis. (2012). Prowadzi również działalność solową, pasjonując się w swojej twórczości sztuką field recording (w jej różnych wariantach), perkusyjną muzyką akustyczną oraz elektroniką z gatunku drone music. Nagrywa muzykę do filmu (Panoptikon 2013), słuchowisk i bajek (Bajki dla odważnych 2013). Do tej pory wydał trzy solowe płyty Tonopolis. Impression from the Town (2010), Panoptikon (2013) oraz Ninkyo Dantai (2014). Prowadzi niezależne wydawnictwo płytowe Noisen Records.

° R-1Wrocław, Poland home base. This ensemble effortlessly blends experimental, industrial elements and noise to stunning effect, but also not classified by musicians. R-1 will present a debut concert. They will show material based on samples and sound backgrounds liberated from electronic devices, and more.

° SIGHELLSebastian Sighell lub po prostu Sighell to kompozytor i performer muzyki elektroakustycznej tworzący w Irlandii. Korzystając w swej pracy zarówno z cyfrowych jak i analogowych źródeł dźwieku, własnych nagrań terenowych oraz głosu, porusza się pomiędzy noisem, dark ambientem, muzyką rytualną i drone, stawiając duży nacisk na działania intuicyjne i improwizację.

° SUN STILL RISESNowy projekt harsh noise ze Śląska. Mocno związany z Tymczasową Strefą Autonomiczną "Wolne Tory" w Bytomiu z którą wspólnie prowadzi małe wydawnictwo oraz współorganizuje koncerty.

° SYNAPSIS - Projekt ,który powstał w 2009 roku z inicjatywy Dawida Chrapli i Andrzeja Turziaka. Chrapla udzielał sie w takich składach jak Hated Bruit Kollektiv (Chrapla, Twardawa, Sadej) czy solo pod psełdonimem Nojsens, poza tym brał udział w kolaboracjach z takimi artystami jak XV Parówek, Arszyn, Hubert Napiórski. Z kolei Turziak odpowiedzialny jest za Mulipoint Injector oraz Wulgata. Połączenie ich fascynacji muzycznych zrodziło duet ,który niejako działa na ich styku, ich odmiennych światów. Ta unikalna formuła industrialu, noisu i dark ambientu trafiła bez wątpienia w swój czas.