KONCERT
27.09.2014 l chatka żaka l lublin
start: 17:00 / wstęp: FREE


CZĄ8STKI

ELEMENTARNE
/link FB/


27 września w Inkubatorze Medialno Artystycznym UMCS wystąpi kolektyw "Cząstki Elementarne". Będzie to specjalny koncert, rejestrowany na potrzeby projektu Lublin Sounds Good


CZĄSTKI ELEMENTARNE to nowo powstały kolektyw muzyczny zrzeszający artystów funkcjonujących w różnych dziedzinach muzyki. Ponieważ kolektyw jest otwarty na tworzenie z różnymi muzykami, artystyczny kształt grupy ma charakter dynamiczny. Główną ideą zespołu jest założenie, iż artyści zajmujący się szeroko pojętą muzyką improwizowaną, grają w niecodziennych okolicznościach np. w przestrzeni miasta, na łonie przyrody itp. Z całą pewnością do członków kolektywu można zaliczyć kontrabasistę Jacka Steinbrichta, saksofonistę Tadeusza Cieślaka, gitarzystę Jacka Chmiela, perkusistę Aleksandra Škorića oraz Człowieka z maszyną, który również odpowiedzialny jest za powstanie dwóch pierwszych nagrań video ze spotkania Jacków w Ogrodzie Saskim i na Cichej 4 w Lublinie.::: JACEK CHMIEL – Odpowiedzialne za wydobywanie brzmień z gitary elektrycznej indywiduum, zainspirowane w dużej mierze szeroko pojętą twórczością zahaczającą o ostateczność, całość, ulotność. Współzałożyciel interdyscyplinarnego kolektywu Cząstki Elementarne. Nieufny w stosunku do języka. Rozdrażniony wszechobecnym nadmiarem słów. Co chwilę znajdujący jakąś sprzeczność (także w sobie). Świadomy niewiedzy oraz niemożliwości ostatecznego poznania, o czym stara się pamiętać w trakcie wykonywania muzyki.

::: JACEK STEINBRICH – kontrabasista, basista, gitarzysta, okazjonalny pianista biorący udział w różnorodnych projektach muzycznych. Zdeklarowany eklektyk.

::: TADEUSZ CIEŚLAK – saksofon

::: CZŁOWIEK Z MASZYNĄ – lubelski artysta, aktor, animator niebywałych zdarzeń… chciałoby się powiedzieć człowiek orkiestra, ale to Człowiek z Maszyną. Electribe, kaossilator, wavedrum i wideo.

::: ALEKSANDER ŠKORIĆ – perkusista urodzony w Serbii, rozpoczął swoją muzyczną misję jako nastolatek. Będąc członkiem Groznjan Jazz Camp poznał profesora Howarda Curtisa, co wywarło ogromny wpływ na młodego Aleksandra. W 2011 roku grał z European Jazz Orchestra pod dyrekcją Uwe Platha i Andreya Machnev. Jego celem jest tworzenie muzyki bez ograniczeń, szczerze i otwarcie. Swoją muzyczną edukację kontynuuje w Prince Claus Conservatoire w Holandii.