by Edie Chancellor
KONCERT
02.10.2014 l eufemia l warszawa
start: 20:00  wstęp: 10 zł

평양 7대 불가사의 RELEASE PARTY

FELDGRAU

TÉCIEU / CÉTIEU / ÉCTIEU

SKINNY GIRLS
/link FB/


Koncert promujący najnowsze wydawnictwo Feldgrau, „평양 7대 불가사의”.


 FELDGRAU - Jakub Schönhof-Wilkans, ur. w 1983 roku w Poznaniu. Od 2009 roku publikuje głównie poezję w mediach drukowanych i internetowych (m.in.: RWA, Czas Kultury, Pogranicza, Zeszyty Poetyckie, Wakat, Wyspa, Rita Baum, Cegła, Helikopter). Anglojęzyczne wiersze autora ukazały się w USA (Breadcrumb Scabs, Calliope Nerve, Gutter Eloquence, Warwick Unbound). Prowadził blog z rocznego pobytu w Afryce Wschodniej. W roku 2011 ukazał się jego debiutancki tomik poezji „Obcokrajowiec”. Twórca eksperymentalnych projektów muzycznych: Dziecka ("Wielkopowierzchniowe Odgłosy Lasów" - BDTA 2014, "bluish/greyish" Oficyna XV Parówek, 2014) oraz Feldgrau (wydawnictwa w USA, na Węgrzech, w Rosji, teraz też i w fyh!records).


 TÉCIEU / CÉTIEU / ÉCTIEU - to ambientowo-dronowe oblicze solowego projektu Tekli Mrozowieckiej. W kompozycjach cétieu znajdujemy zarówno nostalgiczne muzyczne pejzaże, utkane na rezonujących delikatnych ambientowych teksturach jak i mariaż głębokich dronów z noisem. 
Cétieu wydała w 2013 roku wydała aż 5 EPek, a następnie debiutancki długogrający dyptyk ESPERO QUE NOS VEAMOS PRONTO / QUE PORQUE BAILO Y PORQUE VEO EL AMANECER (DIPTICO), który przyciągnął uwagę sceny ambientowej i zaowocował pozytywnymi recenzjami, m.in. prestiżowego brytyjskiego magazynu Fluid-Radio, który porównał drony cétieu do majestatycznej muzyki Steve`a Roacha. W lutym 2014 artystka wydała w formacie cyfrowym poliptyk składający się z 4 albumów, o łącznej długości 6 godzin, który został wydany na DVD nakładem jej mikrolabelu Barudă Records. W kwietniu 2014, we francuskiej wytwórni BLWBCK ukazał się nowy pełnowymiarowy album cétieu, „Ceiling Stories”. Kolejną epkę zatytułowaną „MIŁOŚĆ” wydała w fyh!records. Tekla organizowała również cykl koncertów The Dark Side of Warsaw


 SKINNY GIRLS - Maciek Sławski (znany także z duetu JHS137.9) nie lubi właściwie niczego i nigdy się nie uśmiecha. "Ultraviolence" Lany Del Rey to jedna z jego ulubionych tegorocznych płyt. Sam gra pretensjonalne, nudne kolaże o miłości w czasach post-kultury i daleko z betonu świecie. Chude dziewczyny i grube jointy, niskokaloryczna dieta i górnolotne idee, seks i przemoc.