KONCERT
15.08.2014 l eufemia l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10/15 zł


W O L F R A M

P A L C O L O R

F I S C H E R L E

SOUVENIR DE TANGER


Podczas koncertu premiera trzech nowości w BDTAWOLFRAM - EARTH (kaseta, 50 sztuk), V/A - EKSTRYPACJA MIAZGI (Kompilacja wydana z okazji pierwszych urodzin labelu, CDr, 123 sztuki), ODMIENIEC - TANIEC DUCHA (CDr, 60 sztuk)

WOLFRAM to solowy projekt Dominika Kowalczyka. Gra muzykę elektroniczną, oscylującą pomiędzy stylistyką ambient i noise, wplecioną w tło nietanecznych rytmów i pulsacji. Jego utwory znalazły się na kilkunastu składankach (m.in.w magazynie The Wire). Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i filmowej oraz instalacji dźwiękowych (prezentowanych m.in. podczas festiwalu Warszawska Jesień 2010 i Re:wizje 2010).
Jest jednym z założycieli magazynu internetowego NEUROBOT, którego autorzy w latach 1998 - 2000 działali również jako trio o tej samej nazwie, grające elektroniczną muzykę improwizowaną. Wraz z Karolem Koszniecem i Jakubem Mikołajczykiem tworzy formację Komora A.
☆ PALCOLOR to solowy projekt Emila Macherzyńskiego powstały z fascynacji library music i IDM. Zadebiutował w 2013 roku kasetą "Moontrap" w oficynie BDTA i od tamtego czasu regularnie koncertuje. Udziela się też w noise’owej Złotej Jesieni i projekcie E F M z Filipem z kIRk / Mszy Świętej w Altonie i Maciejem z Gaap Kvlt. W 2014 roku, razem z Joanną Świderską założył kasetową oficynę Jasień.
☆ FISCHERLE jest jednym z wcieleń Mateusza Wysockiego, w ramach którego różne odmiany elektroniki poddaje dubowej obróbce. W tym celu wykorzystuje pogłosy, szumy, usterki, field-recording i preparowane instrumenty akustyczne. Jako Fischerle koncertował w Polsce i za granicą obok takich twórców jak Kode 9ShedDj SpookyMoritz von Oswald TrioMikkel Metal czy Kenneth Christiansen. Występował także w ramach projektu Warsaw Electronic Festival.Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA i kilku innych krajach.
Tworzy, współtworzy i udziela się również w licznych projektach: Porcje RosołoweSzubrawy KotWysokie Loty oraz Mniej niż 40 opowieści, gdzie połączył elektronikę z bajkami tatarskimi. Wysocki zajmuje się też filmem, tworzeniem instalacji dźwiękowych oraz pisaniem bajek. Od 2010 roku współtworzy z Lechem Nienartowiczem net-label Pawlacz Perski. Z Michałem Wolskim tworzy techdubowy duet Mech.
☆ SOUVENIR DE TANGER to Warszawski producent muzyczny, który w swoich utworach opowiada o kulturze arabskiej dźwiękami zachodniej muzyki klubowej. Pocztówka dźwiękowa dla znudzonych Europejczyków, wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Vatican Shadow bez grzywki, majaki i zwidy. Wszystko na żywo, gęsto od sampli, że aż Ableton się zawiesza. W 2014 roku wydał dwie płyty (''I'' i ''II''), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA. Swoją muzykę prezentuję w trakcie klubowych imprez i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej.