KONCERT
17.08.2014 l królikarnia l warszawa
start: 04:30 / wstęp: FREE


W BRZASK no. 5
MIKOŁAJ PAŁOSZ GRA SCHAEFFERA
/link FB/

W Polsce w miesiącach wiosenno-letnich przez pewien okres nie ma nocy astronomicznej (Słońce nie schodzi poniżej 18 stopni pod horyzont). To świetna okazja na zapoznanie się z najciekawszymi polskimi kompozycjami eksperymentalnymi na tarasie Królikarni, w promieniach wschodzącego słońca.

W ramach kontynuacji cyklu „W BRZASK” wykorzystamy ten czas, aby co miesiąc celebrować czas świtania w sielskiej atmosferze parku wokół Królikarni, oddając się kojącym dźwiękom muzyki i świergotu ptaków.

::: MIKOŁAJ PAŁOSZ - niezależny wiolonczelista, improwizator i kompozytor specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej i awangardowej. Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest zdobywcą nagród na konkursach muzycznych w tym Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Występował m.in na festiwalach Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, 1 Festiwalu Pawła Szymańskiego, w serii Portrety Kompozytorów, contem.ucha w Łodzi, Audiologie w Lublinie, Ad Libitum w Warszawie, Audio Art i w serii Playback Play.
W latach 1998-2008 był członkiem zespołu wiolonczelowego Conjunto Ibérico, z siedzibą w Holandii, z którym koncertował w Europie, Brazylii, Meksyku i USA. Jest stałym członkiem Warszawskiej Grupy Cellonet pod kierunkiem Andrzeja Bauera. Współpracuje z zespołem Kwartludium. Jego solowa płyta Cellovator DUX 0628 sponsorowana ze środków stypendium Ministra Kultury w programie Młoda Polska z kompozycjami współczesnymi i improwizacjami ukazała się w 2008 r. Nagranie Mikołaja znalazło się na płycie Exploratory Music from Poland prezentującej najciekawsze zjawiska w muzyce polskiej nagrane w ostatnich latach opisane w magazynie WIRE 7/2010. Wspólnie z saksofonistą Rayem Dickaty i perkusistą Pawłem Szpurą tworzą improwizujące trio Osaka Vacuum, które wydało w 2011r. płytę Emerging View pod szyldem Slowdown Records.