KONCERT
15.08.2014 l szklarnia l lublin
start: 21:00 / wstęp: FREE


::: RUUR :::
CHINASKI / MICHALEC / GRABIEC
/link FB/

Występ zostanie podzielony na dwie części; typowo koncertową, składającą się z przestrzeni, plam i psychodelicznych gobelinów oraz typowo taneczną, składającą się z wirujących organów, syntezatorów i monumentalnych wybiegów. Wszystko to spowite ekstatycznym basem.

::: RUUR to eklektyczna synteza ekspresji trzech różnych osobowości (Karol Chinaski, Jan Michalec, Karol Grabiec). Każdy z nich wyraża się w odrębnym języku, przyjmującym nieprzewidywalne formy podczas występów na żywo. Swoje osobiste, odmienne podejścia do tworzenia muzyki poddają przedefiniowaniu zarówno przed, jak i po każdym ze swoich występów.

Jednym z celów projektu jest odkrycie możliwości kryjących się w muzycznej elektronice, w jej przestrzennej, entropicznej odmianie scalonej z dronowymi, transowymi pulsacjami; improwizacja plastycznej trąbki wybrzmiewa w tle rozedrganych, wyłamujących się poza ramy korespondencji obrazów./// KAROL CHINASKI - jeden z nielicznych w polsce dj’ów łączący takie gatunki jak: free jazz, muzyka konkretna, dark ambient, noise, glitch, abstract, industrial. W swych kompilacjach w odważny sposób posługuje się redukcjonizmem oraz czystym przypadkiem, często spychającym go w trans-idiomatyczne formy ekspresji

/// JAN Half-Live MICHALEC - od kiedy pamięta, gra na trąbce. Czasem gra smutne melodie; innym razem podłącza instrument do efektorów i modulatorów, by wygrywać dźwięki które nijak nie przypominają brzmienia trąbki. Gra klasykę, jazz, reggae, blues, funk, soul, hip-hop, dnb, dubstep, IDM, ambient, psychofunk, reggae-dub, minimal, techhouse, fusion, piosenki, przyśpiewki, kolędy, nu-jazz, a jeżeli jest jakiś gatunek w którym jeszcze nie próbował swoich sił z pewnością go to nie ominie.
Występował na scenie m.in. z Abradabem, Marquezem Illem, DJem Flushem, Natalią Lubrano, Rashaanem Ahmadem, Vieniem, Te-trisem i innymi.

/// KAROL GRABIEC - artysta wizualny, kurator oraz animator kultury. Twórca festiwalu Re:akcje, Założyciel magazynu ZIN. Człowiek renesansu dysponujący niebywałymi pokładami energii i kreatywności. W projekcie RUUR odpowiedzialny za wizualizacje.