KONCERT
01.08.2014 l galeria i l kraków
start: 19:00 / wstęp: 10 PLN

INSTYTUT INTUICJI VIII

/link FB/

Instytut Intuicji / Institute of Intuition to projekt dedykowany rozwojowi intuitywnych / indeterministycznych form tworzenia muzyki.

Zapraszamy na kolejny z cyklu koncertów, na którym Instytut Intuicji wystąpi w niepełnym składzie ( Paulina Owczarek (saksofon), Michał Dymny (gitara), Tomek Chołoniewski (perkusja). Tym razem zaprezentuje się wraz z nami znakomity tancerz z Finlandii - Jouni Järvenpää.

Jouni Järvenpää jest choreografem i tancerzem z Turku, w Finlandii. W 2002 roku ukończył Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten / School for New Dance Development w Holandii. W nurcie nowego tańca, Jouni jest przede wszystkim zainteresowany improwizacją; współpracował przy wielu performence'ach z kompozytorami muzyki współczesnej. Ważną częścią jego pracy choreograficznej stanowi muzyka. Artystyczna pasja Jouniego dotyczy abstrakcyjnych terenów sztuki. Wizyta w Krakowie związana jest z projektem, który obecnie Jouni realizuje na zaproszenie i we współpracy z tancerką Małgorzatą Haduch i saksofonistką Pauliną Owczarek.