by Michał Dąbrowski
KONCERT
11.10.2014 l trzecia fala l białobrzegi
start: 17:00 / wstęp: FREE


FALA DŹWIĘKU #25★ WOLFRAM - Dominik Kowalczyk (ur. 1969). Gra muzykę elektroniczną, oscylującą pomiędzy stylistyką ambient i noise, wplecioną w tło nietanecznych rytmów i pulsacji. Jego utwory znalazły się na kilkunastu składankach (m.in. w magazynie The Wire). Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i filmowej oraz instalacji dźwiękowych (prezentowanych m.in. podczas festiwalu Warszawska Jesień 2010 i Re:wizje 2010).
Oprócz solowych projektów i tworzonych ad hoc składów, Kowalczyk udziela się (wraz z Karolem Koszniecem, znanym z Setting The Woods on Fire i właścicielem labelu MonotypeRec. Jakubem Mikołajczykiem) w formacji Komora A. Jest jednym z założycieli magazynu internetowego NEUROBOT, którego autorzy w latach 1998 - 2000 działali również jako trio o tej samej nazwie, grające elektroniczną muzykę improwizowaną.
Występował m.in. z takimi muzykami jak: Thomas Ankersmit, Alexei Borisov, Xavier Charles, Phil Durrant, Facial Index, David Galbraith, Martin Koller, Robert Piotrowicz, Keith Rowe, Ignaz Schick, Andrew Sharpley, Torben Tilly, Viön & Mem.


 

  DUY GEBORD - Pod tą nazwą kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Studiował w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i w Leuven w Belgii. Publikował na łamach magazynów Ha!art i Opcje. Twórca projektów muzycznych p0p∆s†kr∆e6 i Duy Gebord. Słucha, klei, odkleja, montuje równolegle, pionowo, prostopadle i w poprzek. lubi wodę i stare polskie przygodówki. Łączy cyfrę i analog, instrumenty żywe i abiotyczne, field recording i sound recycling. Niedawno wydał album "Kelp" w Pawlaczu Perskim.


  JENOT - (syntezator modularny, Warszawa)::: DOJAZD
z metra Marymont 705, z Żerań FSO 734 (ok.30 min.)
Przystanek Białobrzegi