KONCERT
14.08.2014 l eufemia l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 13 zł


BEYT AL TAPES /

MAAN / LUTTO LENTO
/link FB/


Wieczór z interesującą muzyką eksperymentalną. Wystąpią Beyt al Tapes i MAAN - dwa projekty związane z belgijską wytwórnią KRAAK RecordsPrzed koncertami, jak i po nich, wystąpi LUTTO LENTO ze specjalnymi kasetowymi setami CJ-skimi.


 MAAN (BE)
Maan to zespół Tima Depraetere'a i Simona Apersa, dwóch młodych chłopaków z belgijskiego Gent.
Wykorzystując na scenie gitary, bas, syntezatory z lat 80. i dziwną trąbkę tworzą muzykę, która z jednej strony odnosi się do współczesnej improwizacji, a z drugiej do klasyków cold wave'u i bogatej historii belgijskiej muzyki elektronicznej.

 BEYT AL TAPES (BE)
Beyt al Tapes to pseudonim i jednocześnie nazwa labelu pochodzącego z Brukseli Nielsa Latomme'a, producenta, kompozytora, projektanta, wydawcy (obecnego właściciela KRAAK) i promotora koncertowego. Jako muzyk dawniej poruszał się po post-punku i psychodelii, aktualnie skupia się bardziej na muzyce elektronicznej. Jego twórczość to kompozycje oparte na manipulacjach taśmami i poezji dźwiękowej, zainspirowana futuryzmem i wczesną elektroniką.

    

⚣ LUTTO LENTO
LUBOMIR GRZELAK, który kryje się pod pseudonimem LUTTO LENTO jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Jego muzyka zamienia przestrzenie, w których występuje w nierzeczywisty świat, wzmocniony nieoczywistymi instrumentami i przedmiotami, których artysta używa podczas swoich performansów. „Wykorzystując syntezatory, obiekty i konstruowane przez siebie pętle taśmowe tworzy dźwiękowe kolaże, często oparte na głęboko analogowym rytmie.” Artysta inspiruje się magicznymi rytuałami, zjawiskami zachodzącymi w naturze, wierzeniami i obrzędami, czego dowody z łatwością odnajdujemy słuchając jego twórczości. Grzelak jest również założycielem wytwórni Sangoplasmo Records i współwłaścicielem DUNNO Recordings.