KONCERT
18.07.2014 l czułość l warszawa
start: 20:30 / wstęp: 15 zł


THE INTELLIGENT

WRITING MACHINE

SAXOPHONE CHOIR
/link FB/

Ray Dickaty - Tenor / Sop Sax's ⁕ Bartek Tkacz - Tenor Sax  Maciej Obara - Alto Sax ⁕ Tomek Świtalski - Alto / Tenor Sax's  Philip Palmer - Alto Sax ⁕ Stanisław Webel - Sop / Alto Sax's ⁕ Jan Małkowski - Alto Sax ⁕ Natan Kryszk - Baritone Sax


The Intelligent Writing Machine jest ideą, która krążyła od jakiegoś czasu, o zebraniu ze sobą wielu saksofonistów, wyjętych z typowych sytuacji rytmicznych / basowych / akordowych pozwalających aby dźwięk saksofonu dominował. 

Brzmienie saksofonu jest dla mnie jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych dźwięków muzycznych. Może ono być silne, uparte, ale również żałosne i płaczące. Może krzyczeć i pieścić się z łagodnych dźwięków, w rzeczywistości wyrażając tak wiele emocji, że oczywiste jest jego podobieństwo z ludzkim głosem. 

W ramach tej sytuacji mamy bardzo pełną gamę brzmień saksofonu, od niskich barytonów do wiolonczeli i tenorów, śpiewające alty i uduchowione soprany. Zamierzamy improwizować, ale w określonych ramach i zbadać o całą gamę dźwięków i emocji, które mogą pochodzić z saksofonu. Muzycy zaangażują swoje całe doświadczenie w nowoczesnym / free / improwizowanym jazzie i muzyce klasycznej. Wielu z nich po raz pierwszy spotka się aby zagrać razem. Jest to okazja, której nie można przegapić i szansa, aby usłyszeć i doświadczyć czegoś nowego i innego w Warszawie.

Ray Dickaty