by  Karolina Chrust Pietrzyk
KONCERT / IMPREZA
18.07.2014 l up l wrocław
start: 21:00 / wstęp: 10/15 zł AWESOME TAPES FROM AFRICA - BRIAN SHIMKOVITZ to pochodzący z Brooklynu etnomuzykolog i DJ, który od 2006 roku publikuje na swoim blogu Awesome Tapes From Africa nieznane nagrania z Czarnego Lądu, zgromadzone podczas licznych podróży. Strona ta jest prawdziwą skarbnicą, gdzie można znaleźć m.in. muzykę tradycyjną z całego kontynentu, klasyków juju, highlife’u, czy ethio-jazzu, jak również specyficzne formy rapu i disco, co sprawia że subskrybują ją tysiące fanów na całym świecie.
Sety Shimkovitza - grane oczywiście z kaset - stanowią swego rodzaju dokumentację jego kolekcjonerskich wypraw, a jednocześnie zachwycają niepowtarzalnym bogactwem groove’u, momentalnie pobudzając publiczność do tańca.
 KUCHARCZYK - Niepokorny muzyk, podróżnik i dizajner. Działa aktywnie od wielu lat, efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i w dalekich stronach. Od 1995 roku prowadzi wydawnictwo Mik.Musik!. Zespoły i projekty w których uczestniczy lub uczestniczył to: The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. Jeden z największych entuzjastów afrykańskiej muzyki w kraju nad Wisłą.
 CZARNY LATAWIEC - Krytyk, kurator, cyklista. Sonorystyczny plądrofonista, dźwiękowy imperialista. Jego produkcje to wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu Czarnego Lądu i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń.
DJ RYAN R - Ezoteryczno-egzotyczny alias jednego z najciekawszych wrocławskich dj’ów. W projekcie Ryan R prezentuje niecodzienne sety bazujące na afrykańskich tempach, erudycyjnej biegłości w operowaniu wątkami etnicznymi z całego świata i wysokiej dynamice zwinnego miksu. Certyfikat jakości prosto z górnego Portobello Road.
 DJ KUMOR - Dźwięki z obszarów malarycznych.