KONCERT / SZTUKA
31.07.2014 l teatr nowy l warszawa
start: 21:00 / wstęp: FREE


NIE MA TEMATU to koncert zespołu Line of Fire połączony z wizualizacjami kolektywu Malarze, który odbędzie się w czwartek (31.07), przy okazji finisażu wystawy w Nowym Teatrze. Wydarzenie jest częścią cyklu wydarzeń artystycznych NIE MA ZIEWANIA

Grupa wizualizatorów Malarze tworzona jest przez Mikołaja Chylaka, Tomka Melissę, Jędrka Owsińskiego, Marka Zająca i Jana Liberę. Kolektyw ten zrodził się z potrzeby współpracy i wprawienia w ruch kolorów oraz znaków, które w codziennej praktyce malarskiej powstają zazwyczaj w samotności i pozostają statyczne. Grupa działa najczęściej w kooperacji z muzykami tworzącymi muzykę eksperymentalną i improwizowaną. Wraz z zespołem Line of Fire prezentują obrazy nawiązujące do zamieszek, protestów, niepokojów lokalnych i globalnych. Zdarzeń, o których się nie mówi lub mówi się tylko przez chwilę, gdyż są lepsze rzeczy do robienia, szczególnie latem.. tak więc nie ma tematu.


::: LINE OF FIRE
Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszym społeczeństwie każdy znajduje się na linii ognia, niezależnie jak bezpiecznie się czuje. Twoje bezpieczeństwo, mieszkanie, rodzina, praca, kariera, edukacja a nawet życie i to, jak się potoczy, są ulotne, ponieważ zależą od innych. Kontrolę nad społeczeństwami przejęły wąskie elity, to one mają władzę. Jeden przypadkowy ruch w ich abstrakcyjnej grze może spowodować utratę środków do życia, mieszkań, pracy, przyszłości.
Widzieliśmy upadek ekonomiczny państw i możemy tylko wyciągnąć lekcję na przyszłość. Czujemy się bezsilni i sfrustrowani, nasza muzyka to odzwierciedla. Mamy nadzieje, że poprzez granie i słuchanie z otwartym sercem i umysłem da się, choć przez moment zapomnieć o przyszłości/przeszłości i trwać w teraźniejszości, która pozwoli odnowić znaczenie pojęcia nadziei i spokoju.
∆ RAY DICKATY saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". 

Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band

Jego zespół Loka nagrywa drugą płytę dla wytwórni Ninja Tune. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak Giles Peterson, Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio, Skree
Pomieszkuje w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.

∆ DOMINIK MOKRZEWSKI - perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. 
Gra z Rayem Dickatym, Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim (Infant Joy Quintet), Norbullem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Straszne rzeczy). Współtworzy z Rayem Dickatym Warsaw Improviser Orchestra. Występuje także w rockowych zespołach Pongopongo, Hard cock cafe. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business. Animuje muzyczne wydarzenia w galerii Praca (cykl Wolne Loty z Mikołajem Chylakiem).

∆ NATAN KRYSZK - saksofon barytonowy. Tworzy skład Warszawskiej Orkiestry Improwizującej pod wodzą Ray'a Dickaty'ego. W 2013 na festiwalu Fama otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Młody, dzielny, kształcący się plastyk. Grywa m.in. z Michałem Kasperkiem, Michałem Małotą, Ramezem Nayyarem, Rayem Dickaty, Łukaszem Kacperczykiem, Wojtkiem Kwapisińskim. Na stałe gra w zespołach: Pokusa, Trio Dejaneiro. Gościnnie występuje w zespole Paper Cuts.