KONCERT
25.07.2014 l galeria i l kraków
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


/link FB/

Zapraszamy w piątek 25 lipca do Galerii i! na kolejną Muzykoterapię. Rzadka to okazja by zapoznać się z twórczością Kacpra Ziemianina, rodowitego krakusa, który od kilku lat studiuje audioarts za granicą (londyn, haga). Zaczniemy od dyskusji, będzie zatem okazja żeby choć w małym stopniu zapoznać się z aktualnymi trendami nauczania na renomowanych uczelniach zagranicznych i żeby wypytać Kacpra o jego zainteresowania i metody pracy twórczej. Wszystko to rzecz jasna w kontekście dotychczasowych działań muzykoterapii - cyklu spotkań z dźwiękiem, organizowanym od stycznia 2009 roku. Po dyskusji dwa solowe występy. 


Muzykoterapia powstała jako cykl koncertów z muzyką swobodnie improwizowaną i eksperymentalną w eszewerii w styczniu 2009 roku. aktualnie promuje przede wszystkim sztukę dźwięku i sztuki wizualne, stawiając akcent na poszukiwania własnego języka twórczej wypowiedzi w oderwaniu od powszechnie znanych ram gatunkowych. nie ma stałego miejsca zamieszkania, zaczyna przyjmować różne formy, ma apetyt na zmiany i zaprasza do współpracy. 


★ KACPER ZIEMIANIN - aka Ghostman, skrzypek, eksperymentator. Skończył studia AudioArts na renomowanej, londyńskiej uczelni Middlesex University. Pośród zainteresowań wymienia: circuit bending (budowa własnych instrumentów i interface'ów, oraz przerabianie starych), systemy interaktywne, instalacje dżwiękowo-wizualne, muzyka generatywna. Artysta ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz kierunek Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako wolny słuchacz uczęszczał również na Akademię Muzyczną w Krakowie na wykłady Marka Chołoniewskiego, który jest dla niego ciągłym źródłem inspiracji. 

Mówi o sobie: „dźwięczny artysta na wygnaniu”. Wyemigrował za małą wodę w celu znalezienia lepszego bytu, niestety „odniósł sromotną porażkę”. Udało mu się jednak wydać płytę sumptem wytwórni OSO Records (Londyn).

Jest autorem kilku instalacji interaktywnych o charakterze dźwiękowo - wizualnym. Występował oraz prezentował swoje prace na różnych festiwalach, m.in.: AudioArt, 7 dni kultury w Krakowie, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Bieszczadzkie Anioły, Pestka w Jeleniej Górze czy Podwodny Wrocław. Największym osiągnięciem Ziemianina jest stypendium w Amsterdamie, ufundowane przez organizację Steim, wspierającą młodych twórców muzyki elektronicznej. Jest również laureatem pierwszej nagrody "Doliny Kreatywnej - czyli czego szuka młoda sztuka" w dziedzinie muzyka. Muzyka, którą tworzy to szeroko rozumiana elektronika, muzyka eksperymentalna i IDM z przeróżnymi naleciałościami. "Jestem w jednej szufladce z tymi, których nie da się zaszufladkować" - mówi o sobie Ziemianin.
★ KONRAD GĘCA -  urodzony w niedzielę. Samouk. działa przede wszystkim w polu sztuki dźwięku, ale również video-art, muzyki filmowej i teatralnej. W działaniach twórczych sięga po wszelkie tworzywa, stara się nie przywiązywać do konkretnego medium a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą - te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi. W poszukiwaniu interakcji coraz częściej prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego. W ten sposób próbuje realizować założenia formy naturalnie ukształtowanej (Andrzej Pawłowski) czy formy otwartej (Oskar Ansen), udowadniając, że twórczość nie jest domeną profesjonalistów i nie jest bezpośrednio powiązana z warsztatem / umiejętnościami. pod szyldem Muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących muzykę poszukującą, sztukę dźwięku i sztuki wizualne. Od kilku lat współpracował przy festiwalu AudioArt z profesorem markiem Chołoniewskim, który jest dla niego ciągłym źródłem inspiracji. Występy w ramach Exploratory Music From Poland on Tour (paryż, amsterdam, bruksela, londyn, berlin) pomogły mu uwierzyć w siebie, na festiwalu Skver art (mali losinj) zafascynował się sztuką site-specific, a w lublanie ideą DIY. Jest członkiem polskiego stowarzyszenia muzyki elektroakustycznej (choć nie opłacił jeszcze składki członkowskiej), autorem muzyki do filmu Legenda kineform i do spektaklu Paradiso (tu zakochał się w teatrze). Ostatnio wydał płytę Art of choices nakładem wydawnictwa Mathka.