KONCERT
30-31.07.2014 l plac zabaw l warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE


LADO ABC X VOL.5

"Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado W Mieście 2014 wystąpią wszyscy. 

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić). 

::: ŚRODA 30.07

ZOCHA I IGOR (Jak to? Kto to?)

★ WOVOKA - to muzyczny hołd złożony zapomnianym kulturom transowym. Założony w 2012 roku zespół zaczerpnął nazwę od wielkiego Indianina, mistyka i twórcy „Ghost Dance”. Źródłem twórczości zespołu jest znalezienie łącznika pomiędzy typowym składem rock’n’rollowym a praźródłem tej muzyki. Stylistycznie miesza się tu blues z muzyką Indian, muzyka psychodeliczna z muzyką ludojadów z Papui Nowej Gwinei, bo wierząc w jeden korzeń łączący całą zaangażowaną muzykę, zespół zwraca się do kultur pierwotnych z pytaniem o muzykę współczesną. Debiutancka płyta Wovoki „Trees Against the Sky” z utworami gospel w aranżacji zespołu ukazała się w sierpniu 2013 nakładem LADO ABC. W skład zespołu wchodzą: Mewa Chabiera – wokal, Raphael Rogiński – gitara, Paweł Szpura – perkusja, Ola Rzepka – organy.
::: CZWARTEK 31.07

★ 67,5 MINUT PROJEKT (Kolejna zagadka!)

 BAOBA STEREO CLUB + MAURICIO TAKARA (BRA) - współczesna muzyka instrumentalna prosto z São Paulo w Brazylii. Zespół tworzą: Paulo Soares (Snoopy), Henrique Diaz, Bruno Gold i Maurício Takara. W marcu 2013 ukazała się druga płyta zespołu, nagrana w kwartecie z Mauricio Takara.MERITUM - grupę tworzą muzycy związani z warszawską sceną niezależną i jazzową: Paweł Szamburski (klarnet), Tomasz Bandyra (bas), Karol Maśluszczak (piano), Roman Ślefarski (perkusja), Dj Lenar (gramofony). Zespół został powołany do życia przez Pawła Szamburskiego latem 2001 roku. W pierwszym składzie pojawił się Tomasz Bandyra grający na gitarze basowej, Patryk Zakrocki na gitarze elektrycznej oraz Rafał Listopad na perkusji. Początkowo Meritum próbowało łączyć akustyczny hip-hop oraz instrumentalną muzykę jazzową, jednak wkrótce idea zespołu zaczęła się przekształcać, pojawiły się nowe inspiracje, nowe pomysły, a muzyka stawała się coraz bardziej skomplikowana i głęboka. Ambicje oraz możliwości techniczne rosły więc i skład musiał ulec zmianie. Do zespołu doszedł Karol Maśluszczak na pianinie elektrycznym, Dj D-Art., wkrótce po nim Dj Lenar i w końcu Łukasz Moskal, który grając niezwykle dynamiczne bębny, rozwinął rytmiczne możliwości grupy. W 2002 roku opracowany był pierwszy repertuar, kilka dojrzałych kompozycji. Meritum występowało w jazzowych klubach stolicy, na wernisażach artystycznych, na imprezach z muzyką improwizowaną - "Djazzpora". Gdy w 2003 roku zespół miał wystąpić w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, a perkusista Łukasz Moskal koncertował w tym czasie z Justyną Steczkowską – potrzebne było zastępstwo. Pojawił się Roman Ślefarski, który zauroczył wszystkich swoim wyczuciem muzycznym i osobowością. Tak ustalił się ostateczny skład Meritum. Zespół pojechał w trasę koncertową po północnej Norwegii, grał za kołem podbiegunowym w miejscowości Bodo oraz Mo i Rana. Niedługo potem powstała pierwsza płyta długogrająca, "Meritum", wydana nakładem wytwórni Lado ABC. W kwietniu 2006 ukazała się ich druga płyta "Szcz" wydana w tej samej wytwórni. Na "Szcz" pojawili się również goście – wirtuozi swoich instrumentów – Raphael Rogiński na gitarze elektrycznej oraz Tomasz Duda na saksofonach i flecie.