KONCERT
10.07.2014 l eufemia l warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING

KACPER ZIEMIANIN
/link FB/


★ KACPER ZIEMIANIN - aka Ghostman, skrzypek, eksperymentator. Skończył studia AudioArts na renomowanej, londyńskiej uczelni Middlesex University. Pośród zainteresowań wymienia: circuit bending (budowa własnych instrumentów i interface'ów, oraz przerabianie starych), systemy interaktywne, instalacje dżwiękowo-wizualne, muzyka generatywna. Artysta ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz kierunek Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako wolny słuchacz uczęszczał również na Akademię Muzyczną w Krakowie na wykłady Marka Chołoniewskiego, który jest dla niego ciągłym źródłem inspiracji. 

Mówi o sobie: „dźwięczny artysta na wygnaniu”. Wyemigrował za małą wodę w celu znalezienia lepszego bytu, niestety „odniósł sromotną porażkę”. Udało mu się jednak wydać płytę sumptem wytwórni OSO Records (Londyn).

Jest autorem kilku instalacji interaktywnych o charakterze dźwiękowo - wizualnym. Występował oraz prezentował swoje prace na różnych festiwalach, m.in.: AudioArt, 7 dni kultury w Krakowie, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Bieszczadzkie Anioły, Pestka w Jeleniej Górze czy Podwodny Wrocław. Największym osiągnięciem Ziemianina jest stypendium w Amsterdamie, ufundowane przez organizację Steim, wspierającą młodych twórców muzyki elektronicznej. Jest również laureatem pierwszej nagrody "Doliny Kreatywnej - czyli czego szuka młoda sztuka" w dziedzinie muzyka. Muzyka, którą tworzy to szeroko rozumiana elektronika, muzyka eksperymentalna i IDM z przeróżnymi naleciałościami. "Jestem w jednej szufladce z tymi, których nie da się zaszufladkować" - mówi o sobie Ziemianin.