KONCERT / KINO / SZTUKA
22.07.2014 l plac defilad l warszawa
start: 22:00 / wstęp: FREE


CO SŁYCHAĆ
/link FB/

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cykl koncertów i projekcji dźwięku „Co słychać” (13.07 - 30.08.), towarzyszących wystawie „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” oraz cyklowi wydarzeń "Muzeum wychodzi na Plac".

Nie „mariaż sztuki i dźwięku”, lecz wyobraźnia, bezkompromisowość i warsztat kompozytorski oraz wykonawczy stanowią kryteria, według których ułożony został program „Co słychać”. Cykl prezentuje zarówno postaci wybitne, obecne na polskiej i światowej scenie od lat, których imponujący dorobek zapisał się w historii muzyki (Bohdan Mazurek i Zbigniew Karkowski), jak i ich młodszych następców, którzy nie boją się eksperymentów (Jacek Sienkiewicz) i zainteresowani są poszukiwaniem nowych terytoriów i sposobów ekspresji (Anna Zaradny). Prezentuje wreszcie muzyków, którzy swą energią przełamują bariery stylistyczne i wnoszą powiew świeżości (RSS Boys, Paweł Kulczyński).

/// 13.07 / BORING DRUG / 12:00 / Park rzeźby na Bródnie
/// 22.07 / KUBA ZIOŁEK / 22:00 / Plac Defilad
/// 25.07 / ANNA ZARADNY / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
/// 10.08 / ATOM™ / JACEK SIENKIEWICZ / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
/// 22.08 / KARKOWSKI - XENAKIS / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej
/// 30.08 / RSS BOYS / WILHELM BRAS / 19:30 / Muzeum Sztuki Nowoczesnej

>>>>>>>>>>

Zaprezentujemy wspólny projekt Agnieszki Polskiej oraz Kuby Ziołka (Stara Rzeka) stanowiący kontynuację współpracy rozpoczętej podczas realizacji filmu Future Days. Podczas wieczoru na Pl. Defilad, Kuba Ziołek zagra na żywo do specjalnie przygotowanego przez Agnieszkę Polską materiału wizualnego, który nie znalazł się w końcowej wersji „Future Days”.

Future Days” to film, który powstał latem 2013 w czasie pobytu Agnieszki Polskiej na szwedzkiej wyspie Gotlandii w ramach stypendium Baltic Arts Center. Przedstawia on fantasmagoryczny obraz nieba, zamieszkałego przez zmarłych artystów, reprezentantów XX-wiecznej neoawangardy, którzy pozbawieni strachu przed śmiercią i zapomnieniem znaleźli się w impasie twórczym. 
::: KUBA ZIOŁEK - Gitarzysta, kompozytor, producent. Współtwórca licznych projektów muzycznych m.in.: Alameda 3, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood, Innercity Ensemble, której wydany w zeszłym roku nakładem wydawnictwa Instant Classic album "Cień chmury nad ukrytym polem" spotkał się ze znakomitym przyjęciem polskich i zagranicznych krytyków muzycznych.Kuratorzy: Sebastian CichockiPaweł Nowożycki
Współpraca: Hanna Sabat