KONCERT / WYSTAWA
04.07.2014 l wolne tory tsa l bytom
start: 20:00 / wstęp: 10 PLN


77TM / AGA WILK / ATTACHE
/link FB/

Poza koncertami zostanie zaprezentowana wystawa fotografii "UkryteAnki Wilk

77tm  - Powstały z undergroundu Neukölln (Berlin), polsko-duński duet 77™, to miks drapieżnych beatow i basów z analogowymi syntezatorami i automatami perkusyjnymi. Dodatkowa atrakcje stanowią dźwięki specjalnie skonstruowanych low-bitowych instrumentów. Każdy release tego duetu to odrębny muzyczny koncept, zazwyczaj poparty eksperymentalna produkcji wideo.
Od ich debiutu (2009) na urodzinowej imprezie Christianii (Kopenhaga), 77™ grało w klubach i na festiwalach w Skandynawii oraz Europie Środkowej, wspólnie z artystami takimi jak np: Xenia Beliayeva, (DE), Badun (DK), Kid Kishore (DK), DJ Hvad (DK), Procesor Plus (PL), Elektropunkz Rec (PL), DJ Szum (PL), Subversive Users (PL), Pornohagen (PL), Fagget Fairys (DK), Bombchen (PL), SEX DATA (FR, CA). W kwietniu ma się okazać najnowsza ep’ka Millimetrica, “Negative leaders”- na której oprócz remiksu The Horrorist znajdzie się również remiks 77™. EP’ka będzie wydana przez labela Davida Carretty, Space Factory Records. Poza tym już w maju planowany jest release pierwszej w dyskografii 77™ EP’ki na winylu. EP’ka “SPAM”, oprócz oryginalnych utworów zawiera remiksy od The Horrorist, Millimetric i Das Kombinat. I będzie wydana przez niezależny label MECANICA RERORDS.


 AGA WILK
Aga Wilk to powstaly w Berlinie solowy projekt kobiety-maszyny. Zrodził się jako odskocznia od elektro-punkowego 77™, z potrzeby tworzenia muzyki nieco wolniejszej i bardziej w klimacie disco. Podstawa projektu są analogowe syntezatory oraz vocodery rodem z lat 70’tych i 80’tych. Jednakże nie jest to czyste disco, ale zmiksowane z elementami cold synth wave. Z tego tez powodu Aga wprowadziła termin “cold disko” który doskonale odzwierciedla takie właśnie brzmienie. Po debiutanckiej EP’ce “1977”, Aga rozpoczęła prace nad kolejna produkcja, tym razem był to audio-wizualny projekt, zatytułowany po prostu “Cold Disko”, łączący muzykę z monochromatyczna animacja/wideo. Jej ostatni release to limitowany split na kasecie wspólnie z łódzkim projektem Marburg, dostępny na stronie wytworni Biedota oraz na bandcamp Agi Wilk.


 ATTACHE
Attaché to pseudonim artystyczny niespełna dwudziestoletniego pochodzącego z Katowic producenta i dziennikarza muzycznego - Adama Dąbrowskiego. Swoją przygodę z produkcją muzyki rozpoczął w 2010 roku, w wyniku zachwytu katowickim festiwalem Tauron Nowa Muzyka. 2 lata później poznał popularnego producenta Kubę Sojkę, który pomógł mu nakierować styl muzyczny na właściwe tory. Twórczość Attaché jest interdyscyplinarna - w swojej muzyce łączy świat przestrzennej, głębokiej elektroniki, z inspiracjami różnorodnych, czasem odbiegających od siebie gatunków muzycznych. Wszystkie te elementy komponują się w rodzaj pewnego alternatywnego soundtracku do prezentowanych obrazów, które pochodzą ze starych, często zapomnianych filmów - głównie produkcji państw bloku wschodniego. Oprócz produkcji Attaché pisze artykuły i przeprowadza wywiady z artystami związanymi z muzyką elektroniczną (np. Fuck Buttons, Moderat) dla serwisu muzycznego future-bass.pl.