FESTIWAL
18-19.07.2014 l gorlickie centrum kultury
www.mpmambient.pl wstęp: 40 / 50 / 80 złAmbient Festival jest doroczną imprezą prezentującą ambitna muzykę elektroniczną. Ideą Imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.


18.07. / Piątek

18:00 ✰ MUZYKA SFER czyli Maciej Hanusek - muzyk, kompozytor, przez lata związany z teatrem offowym i eksperymentalnym, współpracował m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Współtwórca i gitarzysta prog-rockowego zespołu The Gate. Muzyka Sfer to fuzja brzmień antycznych ze współczesnymi: akustycznymi i elektronicznymi; stylistycznie oscyluje między ambientem, muzyką neoklasyczną, alternatywną.
19:30 ✰ AB INTRA - Projekt Radka Kamińskiego wyrażający się w około ambientowych/dronowych formach. Ideą projektu jest próbą odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania niezależnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów.
21:00 ✰ MICHEL BANABILA - Holenderski muzyk, kompozytor i producent. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu Voiz Noiz w 2000 roku, który został bardzo pochlebnie oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, dokumentów i sztuk teatralnych.
19.07. / Sobota

16:30 ✰ DARIUSZ MAKARUK - muzyk, producent, programista, animator kultury, wykonawca live electronics, twórca instalacji audiowizualnych związany z polską sceną niezależną. Współtworzy projekty zaliczane do awangardy, m.in. specjalny projekt elektroakustyczny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, Tomasza Stańko i Włodzimierza Kiniorskiego (z którym tworzy od 2002 r. duet KINIOR & MAKARUK). Współpracuje również z choreografem Naoko Maeshiba, Tymonem Tymańskim, Antonim Gralakiem oraz mistrzem śpiewu gardłowego - Gendosem.
17:30 KAPITAL - duet, który tworzą:

RAFAŁ IWAŃSKI – współzałożyciel i muzyk grupy HATI, łączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Jest też członkiem grup Voices of the CosmosPRSZRInnercity Ensemble i projektu audiowizualnego Aqualuna. Solowo występuje jako X-Navi:Et. Iwański zagrał setki koncertów w Europie i USA, także w kooperacji z innymi artystami.

KUBA ZIOŁEK – muzyk znany z takich grup jak Alameda 3HokeiT’ien LaiEd WoodInnercity Ensemble. Występuje solo jako Stara Rzeka, wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, drone i psychodelicznej. W 2013 roku Ziołek został nominowany do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki, za swoją działalność na polu muzyki alternatywnej.19:00 ✰ RICHARD PINHAS - lider legendarnej grupy HELDON, klasyk muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu, profesor paryskiej Sorbony. Towarzyszyć mu będzie vj. Milosh Luczyński.21:00 ✰ S.E.T.I. - czyli Andrew Lagowski. Artysta zajmuje się tworzeniem i wydawaniem muzyki elektronicznej od 1982 roku. Od 1987 roku wydał ponad 25 albumów i dziesięć singli 12-calowych, publikuje nagrania w wydawnictwach na całym świecie. Artysta brał udział w takich projektach, jak: Nagamatzu, Lustmord, Terror Against Terror, Isolrubin B.K. oraz Legion.