KONCERT / TRASA
21.06. - 24.06.2014 


ŚCIEK ::: OPENCLOSE
WOJTEK BAJDA / TRISTAN HONSINGER / MUZOIK ERRORIST / AMOK POSITIV

21.06 BUNKIER SZTUKI / Krakówszczegóły
22.06 NOWICA9 / Nowica  / szczegóły
24.06 Tajne Komplety + Cafe Utopia CRK / Wrocław  / szczegóły


Wolna, otwarta, egalitarna scena. Bez tradycyjnego podziału na początek i koniec, na kilka odrębnych występów, bez podziału na wykonawców i słuchaczy. Pozwalająca wszystkim uczestnikom na niczym nieskrępowaną wypowiedź. Zaproszeni goście mają dzięki swemu doświadczeniu inspirować i pobudzać Uczestników do aktywnego udziału. Ustawione komputery podłączone do sieci, z rzutnikami wyświetlającymi treści wybrane przez każdego, kto będzie chciał się wypowiedzieć, będą stanowić dla grających natchnienie. Całość to otwarta formuła bez sztywnych ram czasowych i ze swobodą włączania się i wyłączania każdego, kto ma coś do przekazania. Kto chce, ten gra, co chce.

"ŚCIEK Openclose, to wolna scena bez końca i początku. Terytorium nadmiaru informacji. Ściek to miejsce, do którego trafiają impulsy z całego obszaru wydarzenia, od wszystkich uczestników. Słuchacze mają możliwość edytować informacje za pomocą rzutników z komputerami podłączonymi do internetu. Powstaje polilog - wypowiedź wielu osób na raz. Informacje - dźwięki, obrazy, wypowiedzi, kiedy są wyrazem zainteresowań i odmienności intencji, doprowadzają do niespójności subiektywnych. Tak powstaje ściek kreatywny, bogaty w inspiracje >zarządzany< przez demona Maxwella, który eliminuje entropię i jest przeciwieństwem chaosu. Openclose nie jest sztuką chaosu, to sztuka ściekowa."
AMOK POSITIV – wł. Andrzej Turczynowicz. Intuicjonista, improwizator. W latach 60. uczestnik ruchów kontestacyjnych. Jeden z animatorów polskiej sceny punkowej (klub Remont w Warszawie, I Festiwal Nowej Fali w Kołobrzegu). Współpracował z Teatrem Limen i Risą Takitą. Pod koniec lat 70. kierował Grupą Swobodnej Improwizacji. Obecnie występuje w projektach Nina Nu i Aska.
DESTROOY a.k.a. DUBDUB – pochodzący z Tokio muzyk sesyjny i wykonawca muzyki w formule „live act”. Od pięciu lat podróżuje i koncertuje po krajach Europy (Francja, Niemcy, Bułgaria, Rumunia, Holandia, Belgia).
WOJTEK BAJDA – członek formacji muzyki improwizowanej Tuw. Charakteryzuje go umiejętność adaptowania informacji wysyłanych przez otoczenie i przetwarzania ich na dźwięki. Występuje głównie we Francji, Włoszech i Niemczech.
TRISTAN HONSINGER – amerykański wiolonczelista free jazzowy. Pracował z takimi artystami jak Derek Bailey, Steve Lacy, Alexander von Schlippenbach, Lol Coxhill, Louis Moholo i Mola Sylla. Obok Harriego Sjöströma i Paula Lovensa był członkiem Cecil Taylor Ensemble.
MUOZIK ERRORIST – komunikacja przez przetwarzanie wielowarstwowej harmonii dzieła sztuki – wzbudzanie polilogu – to jest, wypowiedzi wielu osób naraz, które są komunikatem zmierzającym bezpośrednio do wytworzenia dźwięków. Większa liczba uczestników komunikacji zwiększa możliwość zakłóceń na skutek nieuwagi, odmienności intencji i zainteresowań. W zależności od tego, czy odchylenie (zakłócenie) jest wynikiem nieuwagi czy wyrazem ukrytej intencji, doprowadza ono do niespójności obiektywnej lub subiektywnej. Celem są niespójności subiektywne (dźwięki, wypowiedzi, wpisy) wynikające z odmiennych intencji i zainteresowań.