KONCERT
20.06.2014 l świetlica krytyki politycznej l cieszyn
start: 21:30  / wstęp: FREELUTTO


/link FB/


"Już od kwietnia do końca roku 2014 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie rusza GRA/GRA/nica, czyli CYKLICZNE, DARMOWE KONCERTY MUZYKI ELEKTRONICZNEJ. Prezentujemy Państwu pierwszy cykl awangardowych wydarzeń z granicy muzyki i performensu, który już niebawem rozpocznie się w Cieszynie. Dzięki całkowitemu otwarciu się na eksperymenty sceniczne wydarzenie to przyczyni się do tworzenia nowego języka muzycznego, KULTURY Z JEJ NOWYMI ODBIORCAMI. DZIĘKI WYDARZENIOM WOLNYM OD OPŁAT CHCEMY ZWIĘKSZYĆ SZANSĘ NA DEMOKRATYZACJĘ DOSTĘPU DO NISZOWYCH DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH."

Współpraca: Mik Musik

LUBOMIR GRZELAK, który kryje się pod pseudonimem LUTTO LENTO jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Jego muzyka zamienia przestrzenie, w których występuje w nierzeczywisty świat, wzmocniony nieoczywistymi instrumentami i przedmiotami, których artysta używa podczas swoich performansów. „Wykorzystując syntezatory, obiekty i konstruowane przez siebie pętle taśmowe tworzy dźwiękowe kolaże, często oparte na głęboko analogowym rytmie.” Artysta inspiruje się magicznymi rytuałami, zjawiskami zachodzącymi w naturze, wierzeniami i obrzędami, czego dowody z łatwością odnajdujemy słuchając jego twórczości. Grzelak jest również założycielem wytwórni Sangoplasmo Records i współwłaścicielem DUNNO Recordings.

Lutto Lento obok Zamilskiej, Bokki, Mitch&Mitch i Clark wystąpi podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2014 w Katowicach (dwie edycje festiwalu miały miejsce w Cieszynie).