KONCERT / IMPREZA
02-03.07.2014 l cafe kulturalna l warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE


LADO ABC X VOL.1
/link FB/

"Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado W Mieście 2014 wystąpią wszyscy. 

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić). 

::: ŚRODA 2.07

★ ALTE ZACHEN
Kwartet złożony z Raphaela "Goldberga" Rogińskiego, Macia "Moritza" Morettiego, Barta "Tykinsteina" Tycińskiego i Oli "Brukvebaum" Rzepki swoje pierwsze koncerty grał jako "Żydowska Surferska Muzyka Religijna". I to właśnie grał, mieszając niguny z groove'ami, odwieczną tradycję z niekończącym się latem. Do tańca i do talmudu. Po pewnym czasie kwartet zmienił nazwę na Alte Zachen (z jidysz "Stare Rzeczy"), pod którą w sierpniu 2012 wydał debiutancki "Total Gimel". ★ SLALOM
Mazowiecki Zespół Slalom założyli DJ-e Bartosz i Bartłomiej, od lat grający swoje "Cocktail Parties" w uzdrowiskach i na statkach rejsowych. Połączyła ich miłość do muzyki z obu Ameryk i Europy - wspólnie odkrywali i grali utwory Alvino Reya, Raymonda Scotta, Jerzego Woźniaka, Winicjusza Bartkowa, Jorge Bena, Juana Garcíi Esquivela i Slayera. Fascynacje muzyką ciepłych krajów, krautrockiem, samplingiem, country, gitarami hawajskimi i improwizacją przekuli w projekt łączący wszystkie te elementy w najmniej oczywisty sposób. Duet Bartków w końcu powiększył się o nietuzinkowego perkusistę Huberta Zemlera, a trio czasem wspomaga też DJ Lenar (zrobi to również na Placu Zabaw).★ DJ LENAR
Znany również jako Marcin Lenarczyk. Turntablista, DJ, twórca dźwięku. Zajmuje się wszystkim i grał ze wszystkimi. Albo wszyscy grali z nim, bo dzięki swojej charyzmie potrafi zawładnąć sceną nawet z tła. 
Współtworzył klezmerskie Meritum, re-interpretował Rudnika i Lutosławskiego, wspierał Paristetris, wspierał go Royal String Quartet, umuzyczniał spektakle teatralne, grał na imprezach trapowych, a ostatnio zbiera laury za udźwiękowienie filmów.


::: CZWARTEK 3.07

★ PLUM
Jeden z dwóch najlepszych (oczywiście obok Eda Wooda, z którym tego wieczora będą dzielić scenę) zespołów stricte gitarowych. Klasyczny trzyosobowy skład, braterskie więzy, noise, Stargard Szczeciński, post-hardcore, sześć płytek na karku, bez ściemniania, aktualnie działają z Poznania, proste kompozycje, bogate melodie, LADO ABC, Ampersand, Gusstaff, wszystko.


★ ED WOOD
Tomasz Pop, perkusista i serce zespołu, zapytany niegdyś o jego esencję powiedział: "Chodzi o to, że jesteśmy najlepsi. W Polsce. A także w Europie i na świecie". Druga połowa duetu, jego dusza, gitarzysta i wokalista, Kuba Ziołek, święci ostatnio triumfy jako Stara Rzeka i bydgoszczanin. Ed Wood wydał niedawno wyczekiwaną latami płytę "Post-Mortem Lovers" (drugą po "Anal Animal" z 2010), połączenie surf rocka, noise'u, chansonu i XIX-wiecznej filozofii.