TARGI / KONCERT
21.06.2014 l cafe kulturalna l warszawa
start: 14 / wstęp: FREE


III TARGI


/link FB/

Pełni optymizmu i energii w związku z nadchodzącym latem zapraszamy na III Targi Niezależnych Wytwórni. Druga odsłona naszej imprezy w lutym pokazała ogromne zainteresowanie tą inicjatywą, a sam lokal Cafe Kulturalnej wręcz pękał w szwach. Tym razem dla urozmaicenia formuły stawiamy przede wszystkim na koncerty, ale oczywiście usłyszycie też kilka winylowych setów. W sobotę 21 czerwca w Cafe Kulturalnej zagra trójmiejska Wilga, noise'owy Duy Gebord, poznański gitarzysta Kuba Lemiszewski, eksperymentalne trio Pokusa i orientalny Souvenir de Tanger.

Podczas Targów swoje wydawnictwa zaprezentują:

1. BDTA 
2. Bocian Records
3. Bołt Records
4. Crunchy Human Children
5. Dunno Recordings 
6. Eter Records
7. Großer Lärm
8. Gusstaff Records
9. FYH! Records
10. Jasień 
11. Lado ABC
12. Latarnia Records
13. Mik Musik
14. Monotype
15. Music Is The Weapon
16. Pardon, To Tu
17. Pawlacz Perski 
18. Prezes Records
19. Requiem Records
20. Sangoplasmo
21. Side One
22. U Know Me Records
23. Wounded Knife 

O 16 zapraszamy na panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

Bartek Chaciński (Polityka)
Marcin "Groh" Groszkiewicz (U Know Me)
Dominika Węcławek (Monotype)
Michał "Borek" Borkiewicz (Powiększenie/Plac Zabaw)
Michał Turowski (BDTA) 
Andżelika Kaczorowska (Rwa/Screenagers)

Panel moderuje Mateusz Mondalski z serwisu Lineout.pl. 

☛ Na miejscu będziecie mogli zakupić magazyn o muzyce współczesnej Glissando oraz warszawskie ziny Skin Yard i Rwa

☛ Dodatkowo podczas Targów (14-20) przewidujemy zasadę open deck! Jeśli chcesz przynieść własne płyty i się nimi pochwalić, zapraszamy! Prześlij nam wiadomość na adres kontakt.lineout@gmail.com z tytułem "III TNW - open deck", a my znajdziemy dla Ciebie wolny slot.

Usłyszycie też kilka występów na żywo: 

WILGA to trójmiejski zespół, który bardzo szybko nabył umiejętność tworzenia zwiewnych, a jednocześnie bogato zaaranżowanych i niebanalnych piosenek. W krótkich singlowych formach muzycy łączą brzmienie gitar, perkusji i subtelnej elektroniki, tworząc pomysłowe i chwytliwe kompozycje, czerpiące z dokonań Grizzly Bear, Touchy Mob czy rodzimego Kristen. Grupa kontrastuje ze stereotypem gitarowego zespołu – wiedzą jak minimalistyczne gitary osadzić w chwytliwym rytmie, tworząc z jednej strony frapujące rockowe kawałki instrumentalne, z drugiej emocjonalnie brzmiące ballady.JAKUB LEMISZEWSKI kojarzony jest głównie jako gitarzysta takich składów jak Graveyard Drug Party, Social Cream czy Bambong. Obecnie muzyk z Poznania skupia się na solowych poszukiwaniach zorientowanych wokół internetowej psychodelii i dekonstrukcji dźwięku. Czasem grywa hałaśliwe improwizacje, ale ostatnio znacznie bardziej pochłaniają go komputery i sample.


- Projekt Wiktora Milczarka dla znudzonych Europejczyków. W lutym tego roku nakładem wytwórni BDTA ukazała się jego debiutancka płyta. To niezwykła pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Fantomy i halucynacje.♬ DUY GEBORD - Projekt bez określonych ram stylistycznych. Trzaski, elektroniczne bity, gitary, field recording, wirtualne instrumenty i śmieciowe sample odnalezione w zapomnianych warstwach logicznych dysku twardego. Duy Gebord to jednoosobowy projekt Radosława Sirko, kulturoznawcy, realizatora dźwięku, radiowca. Publikował na łamach magazynów Ha!art i Opcje. Sirko w swoich projektach ( p0p∆s†kr∆e6Duy Gebord ) łączy cyfrę i analog, instrumenty żywe i abiotyczne, field recording i sound recycling. Nagrywał dla Wounded Knife i Pawlacz Perski.
 POKUSA - Trio założone w 2012 roku, w którego skład wchodzi Natan Kryszk - saxophone, vocals, Tymon Bryndal - bass, Teodor Olter - drums. Nazwa "Pokusa" jest zwykłą zrzynką z Saskokępskiej (patrz praga płd.) amatorskiej drużyny piłkarskiej z ok. połowy XX w. Gra muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brotzmanna, klasyką Charlsa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon ,To Tu i Eufemią. Występowali na warszawskich Niewinnych Czarodziejach i Festiwalu Fama w Świnoujściu. Grali koncerty z Rayem Dickatym, Michałem MałotąMironem Grekorkiewiczem (How How), Aleksandrem Żurowskim i Ramezem Nyarrem.
O 22:00 zapraszamy na after party gdzie zagrają

Sylwia (Sentel/Berlin)
RRRKRTA (Brutaż) 
Justice Beaver (Vatican Vibes) 
DJ ALonzo (Vatican Vibes)