KONCERT
11.06.2014 l chmury l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 PLN
::: EGG 3
Trio muzyków jazzowych, którzy – zafascynowani rockiem i horrorami, powołali do życia improwizujący skład EGG3 (saksofon barytonowy, gitara i perkusja). Jego brzmienie przywodzi na myśl połączenie grupy Morphine z takimi artystami jak Mr. Bungle, Fantomas i Danny Elfman. Zespół ma za sobą trasy koncertowe w Norwegii i w Wielkiej Brytanii. Występował na takich festiwalach jak Lima czy MaiJazz. Aktualnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Vidar K. Schanche - studiował jazz w Leeds (stopnie BA i MA). Obecnie gra z wieloma formacjami (m.in. Pocket Corner, EGG3, Athana/Schanche, Kitchen Orchestra, Morten Abel, Line Larsen, Extended Corner, Story Water). Ma na swoim koncie występy na takich wydarzeniach muzycznych jak MaiJazz, Vossajazz, Stavanger International Chamber Music Festival i LIMA festival.

Inge Breistein - ur. w 1983 roku w Bergen. Saksofonista, kompozytor i producent muzyczny. Odkąd przeniósł się do Stavanger na studia w Institute for Music and Dance, pozostaje związany z tamtejszą sceną muzyczną. Aktualnie jest w trakcie kolejnych studiów (muzyka improwizowana). Oprócz gry na saksofonie w składach jazzowych, zajmował się też produkcją muzyki elektronicznej.

Ståle Birkeland - ur. w 1981 w Voss. Mieszka w Stavanger, gdzie pracuje z licznymi zespołami - The Geordie Approach, Kitchen Orchestra, Pocket Corner, Maschinenfestung i EGG3. Koncentruje się przede wszystkim na pracy w Norwegii i w krajach europejskich. Niedawno skończył kilkudniową rezydenturę w Tokio. Grał również solowe "La Rage" w ICA (The Institute for Contemporary Art) w Londynie.::: POSOKA
Duet Mieszko Łowżył (perkusja) - Patryk Lichota (elektronika, saksofony). Wysoce energetyczne połączenie free-jazzu, metalu, rave"u, break-core"u, drum"n"bass. Koncert zespołu Posoka, to intensywne, odbierane całym ciałem, doświadczenie audio-wizualne. Posoka to szczęk rozrywanych układów scalonych teksańską piłą łańcuchową, to rzęsisty deszcz pikselowej krwi. Jazgotliwa muzyka orfickich misteriów miesza się z ucztą kozła ofiarnego. Posthumanistyczne pląsy próbują falować z nawałnicą wyładowań elektrycznych.