KONCERT
26.06.2014 l alchemia l kraków
start: 20:30 / wstęp: 5/10 złDM&P


PAWEŁ DZIADUR - elektronika 
SŁAWOMIR MALER - saksofony 
PHILIP PALMER - saksofony

Premierowym materiałem zaprezentowanym podczas koncertu będzie utwór w formie interaktywnej gry zręcznościowej sterowanej za pomocą sygnałów dźwiękowych.

::: DM&P - Trio z Krakowa, złożone z dwóch saksofonistów i elektroniki, prezentujące muzyką improwizowaną z użyciem autorskiego oprogramowania. Eksploracje artystów krakowskiej sceny improwizatorskiej, napędzane są przez wiarę w bezpośredni wyraz skrajnych emocji i całkowitą wolność twórczą. Szczególny nacisk kładą na gesturalną manipulację elektroniczną żywych sygnałów akustycznych pochodzących z dwóch saksofonów. Rezultatem tego procesu jest bardzo nietypowa forma interakcji, który odrzuca upozowane estetyczne, kulturowe i społeczne granice. Zespół znany z albumu Insular Dwarfism wydanego nakładem wydawnictwa Audiotong

„Próbka improwizacji z krakowskiej sceny. Dwa saksofony i emitowany w czasie realnym elektroniczny hałas oferują paletę barw, którą trio w pełni wykorzystuje – przechodząc od lunatycznych powidoków po wściekłe ataki.”- Rafał Księżyk, Machina
★ TOMEK CHOŁONIEWSKI - Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Występował na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wieloma muzykami (m.in. John Butcher, Phil Minton, Frederic Blondy, John Edwards, Le Quan Ninh, Włodzimierz Kiniorski, Jean-Herve Peron, Tomasz Stańko). Występuje również w spektaklu „Testament Optymisty” w reżyserii Dominiki Knapik w krakowskim teatrze „Łaźnia”. Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu „Teatr AnatomicznyTeatru TańcaAmareya”. Prowadzi również warsztaty muzyczne na Uniwersytecie Dzieci. Nakładem wydawnictwa Mathka wydał solową płytę „un”.


★ KONRAD GĘCA - Samouk eksperymentujący z dźwiękiem i video, improwizator. Punktem wyjścia do działań twórczych są nagrania terenowe lub dźwięki generowane przy pomocy dyktafonów, przedmiotów jak i samego miksera, który jest głównym instrumentem. Występował m.in. na festiwalu AudioArt, Skver oraz w ramach projektu Exploratory Music From Poland on Tour. Organizuje cykl koncertów Muzykoterapia, promujących sztukę dźwięku i muzykę poszukującą.