by Julia Poziomecka
KONCERT
17.06.2014 l chmury l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 PLN


BAZYLISZEK
KASPEREK / KWAPISIŃSKI / MAŁKOWSKI / MAOTA
/link FB/


MICHAŁ MAOTA - saksofon tenorowy. Muzyk improwizujący, szukający w muzyce jakości dusznych i transowych. Grał w Volno pod wodzą Norbulla i w DK3M. Aktualnie najczęściej gra z Michałem Kasperkiem, Natanem Kryszkiem, Wojciechem Kwapisińskim, uczestniczy w Impro Mitingach i w Warszawskiej Orkiestrze Improwizatorskiej.★ JAN MAŁKOWSKI – improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca. Od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem, ich wspólna gra jest odzwierciedleniem życiowego tętna, z którym są ‘tu i teraz’, poddają się bryzganiu i szkwałom codzienności. Od dwóch lat współpracuje z Ray’em Dickaty, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy Quintet i Warsaw Improvisers Orchestra. Współtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Michałem Kasperkiem. Występuje na warszawskich Impro Mitingach w Eufemii.
★ MICHAŁ KASPEREK - współpracuje z wieloma muzykami, tworząc oparte na improwizacji nieszablonowe konfiguracje muzyczne. Grał z Markvartem, Stropovem, Ibbadullayevem, Zakrockim, Tkaczem, Cirockim. Uczestniczy w Warsaw Improvisers Orchestra oraz cyklu koncertowym Impro Miting w klubie EufemiaWspółtworzy trio z Ksawerym Wójcińskim i Jankiem Małkowskim oraz kwartet "Postaremczak/Małkowski/Wójciński/Kasperek". Jest również jednym z filarów grupy Ray'a Dickaty "Infant Joy Quintet ", a z Piotrem Dąbrowskim współtworzy perkusyjno - sonorystyczny duet.
Stale grywa z Wojtkiem Kwapisińskim, Michałem Maotą, Natanem Kryszkiem oraz Tymonem Bryndalem.
★ WOJCIECH KWAPISIŃSKI - muzyk, gitarzysta i improwizator z Warszawy. Organizator koncertów i cykli muzycznych: Impro Miting, Działanie Muzyczne.
Jest związany ze sceną muzyczną warszawskiego klubu Eufemia. Założyciel DIY labelu Wytwórnia Element. Współtwórca i członek zespołów Airth, Gamid Group, Nor Cold Quartet, Altona, Puppetteine, Zwichnięci Dandysi, Julian Ochorowicz, Jedność, Ian Czapla. Współzałożyciel strony internetowej Trzecia Fala.