KONCERT / PERFORMANCE
29.06.2014 l od:zysk l poznań
start: 19:00 / wstęp: FREE/link FB/


O 19.00 rozpoczniemy koncertem berlińskigo duetu: kontrabasisty Adama Goodwina oraz saksofonistki Miriam Siebenstädt, po czym przestrzeń dźwiękową budować będą wspólnie muzycy i performerzy z Poznania i Berlina, współpracujący wcześniej w projektach FRIV MOVE i OSMOSIS Poznań::Berlin: Michał Biel - saksofon, Agnieszka Kowalczyk - wiolonczela, Maciej Maciągowski - syntezator analogowy, Piotr Mełech - klarnety, Michiyasu Furutani & Marta Romaszkan - ruch, Adam Goodwin - kontrabas, Miriam Siebenstädt - saksofon.


DUO /\ GOODWIN / SIEBENSTÄDT \/
Miriam Siebenstädt (saksofon) i Adam Goodwin (kontrabas) spotkali się w Berlinie w 2013 roku i szybko odkryli wspólną fascynację konceptualnym podejściem do improwizacji jak również zaskakujące dźwiękowe podobieństwa pomiędzy możliwościami saksofonu i kontrabasu. Jako duet zaczęli eksperymentować nad sposobami improwizacji, w której dwoje muzyków z podobną intencją i wyobrażeniem o wytwarzaniu dźwięków, tworzy dźwiękowe światy, które podważają podziały na gatunki, style, emocje w tzw. „muzyce”.
W dźwiękowym środowisku jakie tworzą zawierają poszukiwania barwowe, alikwoty, dźwięki multifoniczne, różne systemy strojenia, noise, ślady jazzu, muzyki współczesnej, folkowej, metalu, muzyki punkowej i eksperymentalnej, elektronicznej i performance.▶ MIRIAM SIEBENSTÄDT (*12.3.1972, Berlin) jest saksofonistką, mieszka i pracuje w Berlinie. Duży wpływ miało na nią berlińskie środowisko jazzowe/free jazzowe w połowie lat 90'. W latach 2000-2005 studiowała saksofon na ArteZ Conservatory w Arnhem w Holandii. W tym czasie zaczęła zajmować się free improvisation i należała do R.I.P. (Rotterdamse Improvisatie Pool). W 2005 roku wróciła do Berlina gdzie gra w różnych składach głównie muzyki improwizowanej, jazzowych jak i folkowych.

▶ ADAM GOODWIN jest kontrabasistą z Teksasu, kompozytorem i artystą wizualnym. Angażuje się w różnorodne projekty artystyczne we współpracy z performerami, kompozytorami, artystami dźwiękowymi, choreografami, tancerzami i artystami wizualnymi. Ukończył dyplom w zakresie klasycznej i współczesnej gry na kontrabasie przeniósł się do Berlina aby zanurzyć się zupełnie w świecie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Współpracował m.in. z Tag der Kosmonauten, the Post(hu)mans, the Berlin Soundpainting Orchestra, i the Vasana String Trio, które gra wyłącznie jego własne kompozycje. Grywał w wielu miejscach w Europie, Ameryce Północnej, Azji, grając współczesną muzykę kameralną i symfoniczną, eksperymentując w ramach wolnej improwizacji i sztuki dźwięku oraz wykonując kompozycje na kontrabas solo.