KONCERT
11.05.2014 l kicia kocia l warszawa
start: 18:00 / wstęp: 5 zł lub wiecej




V/A


VARIOUS ARTIST

/link FB/


TRZECIA FALA zaprasza na spotkania koncertowe z cyklu V/A - VARIOUS ARTIST. Pierwsza edycja V/A to wieczór improwizacji, hałasów i eksperymentalnych muzycznych serpentyn. Zapraszamy!

✚ AIRTH
Warszawski zespół grający muzykę eksperymentalną. Dwie gitary, laptop, elektronika i przeróżne zdarzenia dźwiękowe, które w oparciu o improwizację, tworzą dronowe i transowe przestrzenie muzyczne. Mieli przyjemność grać m.in. na Noise Waste, Sztuce Hałasu oraz jako support przed Medusa's Bed na Strefie Monotype w warszawskim CSW. Pierwszy materiał wydali w Chile nakładem wytwórni PRO DEATH. Wkrótce następna płyta, tym razem wydana w wytwórni Bartka Kalinki -  XV Parówek

Olga Koter (Remote Viewer) - elektronika
Łukasz Sosiński - laptop
Darek Pietraszewski – gitara, elektronika




E F M
Choć inaczej zapisane fm przywodzi na myśl radio, to stare, nie internetowe, z pokrętłami, guzikami i całą masą szumu pomiędzy falami na których lecą rzeczy, które nas zupełnie nie interesują. Nigdy zresztą nas nie interesowały. Ciekawsze było to co pomiędzy - rzadko uczęszczane centymetry skali na których działy się rzeczy nieprzewidywalne. Wymykające się kontroli rządców sprzęgi, zgrzyty i trzaski. Dźwięki, które intencjonalnie wytwarzane godzą w system i jego regulacje. Skoro jednak dali nam Oni owe pokrętła i guziki, muszą się liczyć z konsekwencjami. Choć wolą melodie i harmonie, muszą zaakceptować szum.

Maciej Maciej (totutotam, GAAP KVLT) - laptop, synths, gramofon
Filip Kalinowski (kIRk, Msza święta w Altonie, KK) - gramofon
Emil Macherzyński (Palcolor, Złota Jesień) - laptop, theremin



OJUN
Projekt improwizowanej elektroniki, na który składają się manipulacje samplerowymi repetycjami i nagraniami terenowymi z krain postsowieckiej północy i wschodu. Punktem wyjścia działalności Ojun są surowe, hałaśliwe dźwięki, zbijane w transową strukturę i poddawane ciągłej obróbce w czasie rzeczywistym, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów i srogą rzeczywistością północnej Rosji. Coroczne wyprawy do Murmańska od trzech lat zasilają bibliotekę sampli Ojuna. Jako tape project występowali na takich festiwalach jak Up To DateMagnetofonKn Fest, oraz gościnnie w teatrach. 

Adam Frankiewicz (Grupa Etyka Kurpina) - laptop, elektronika
Adrian Piasecki (Aggtelekefektory, elektronika, ect.