KONCERT
20.05.2014 l dragon l poznań
start: 20:00 / wstęp: 65 / 80 zł


/link FB/


Pierwsze spotkanie muzyków miało miejsce w sierpniu 2013 roku w ramach festiwalu Transatlantyk, gdy Adam Gołębiewski został zaproszony do wspólnej improwizacji z Yoko Ono i Thurstonem Moorem. Doświadczenia i wartość tego wydarzenia skłoniły muzyków do dalszej współpracy, tym razem w ramach duetu zorientowanego integrację krańcowo rozszerzonych brzmień gitary elektrycznej i perkusji.


✪ ADAM GOŁĘBIEWSKI - perkusista, improwizator. Porusza się na gruncie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. W swojej pracy koncentruje się głównie na rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia i ekspresji. Występował między innymi z Yoko Ono, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem czy Kenem Vandermarkiem.
✪ THURSTON MOORE - gitarzysta, improwizator i poeta, znany jest przede wszystkim jako jeden z założycieli legendarnej grupy Sonic Youth, która w 2011 roku oficjalnie zakończyła działalność. Od tego czasu Moore jeszcze aktywniej angażuje się w przeróżne projekty, od szeroko pojętej alternatywy, przez free jazz, po muzykę metalową. W 2012 nawiązał współpracę z Yoko Ono oraz powołał nowy zespół o nazwie Chelsea Light Moving, z którym mieliśmy okazję zobaczyć go na Off Festiwalu. Artysta dołączył również do blackmetalowej formacji Twilight. W 2013 roku ukazał się jego album nagrany wspólnie z Johnem Zornem.