KONCERT
25.05.2014 l eufemia l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 15 zł


THE KURWS / POLE
/link FB/

"KURWSI 10 maja zeszłego roku zagrali jeden z najlepszych koncertów w historii naszej piwniczki. Teraz, 25 maja, wracają z nowym albumem -- "Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu", w nagrywaniu którego współuczestniczył klawiszowo i produkcyjnie Piotr Zabrodzki. Piotr tego samego wieczora grał z LXMP. Teraz wystąpi z projektem POLE, który też niedługo ma wydać płytę."

::: THE KURWS powstało w maju 2008 roku, jako nieoczekiwana konsekwencja sesji ping pongowej. Od tamtego czasu wspólnie poszukują, nie tyle w obszarach konkretnego gatunku, co u podstaw rockowego “tworzywa”, ekspresji i brzmień.
To warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami, które są zastygłym w formie zapisem procesu ich powstawania. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave - sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach - tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia, umieszczone obok siebie, użyte na nowy sposób, poddane dekonstrukcji i swoistej destylacji. 

Zadebiutowali w 2011 roku albumem „Dziura w getcie” (Qulturap, Oficyna Biedota, Trująca Fala, Blinded), który doczekał się swojej amerykańskiej edycji nakładem Bat Shit Records. Zagrali dziesiątki koncertów w całej Europie. Wierni poplecznicy ducha DIY. Właśnie ukazał się ich drugi album „Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu”.

Dawid Bargenda - perkusja
Hubert Kostkiewicz - gitara
Jakub Majchrzak - gitara basowa
Oskar Carls - saksofon
Piotr Zabrodzki - instrumenty klawiszowe
::: POLE - unikalne przedsięwzięcie muzyczne tworzone przez Janka Młynarskiego (15 Minut Projekt, Oszibarack), Piotrka Zabrodzkiego (Baaba, Efekt Mózgu), oraz Michała Górczyńskiego (Cukunft). 
Panowie w tej konfiguracji spotykają sie nieczęsto i uprawiają eksperyment na bazie eksperymentu, czerpiąc z szeroko pojętej improwizacji, Afryki, Brazylii, hip-hopu i polskiej wsi. Poprzez swoją muzykę pragną uczynić świat lepszym, wierzą w dobro i uczciwość i chcieliby aby wszyscy ludzie na ziemi się kochali, i żeby nie było wojen. Aby żaden człowiek nie chodził głodny, nikomu nigdy nie było zimno, żeby dokonała sie przemiana ludzkich serc i żeby każdy zaczął od siebie, przestał jeść mięso i choć raz dziennie przytulił przechodnia na ulicy. Jeśli pragniesz podążyć razem z nimi niepewną fascynującą drogą, otwórz duszę, przyjdź, wysłuchaj co mają do powiedzenia, nie pozostań obojętny, może to będzie właśnie ten dzień.

Jan Młynarski - perkusja / perkusjonalnia / drummaszyny
Piotr Zabrodzki - git / bas / synt
Michał Górczyński - klarnety / flety