KONCERT / TRASA
17 - 30.05.2014SAMBAR
PAULINA OWCZAREK / TOMEK GADECKI


Konin - 17 maja - Wieża ciśnieńszczegóły
Koszalin - 22 maja - Kawałek podłogi > szczegóły
Kraków - 23 maja - Kuźnia szczegóły
Kraków - 27 maja - Galeria i! > szczegóły
Zielona Góra - 29 maja - Zielona jadłodajnia > szczegóły
Warszawa - 30 maja - Skład butelek > szczegóły"SAMBAR to niezwykły projekt dwojga improwizatorów, Pauliny Owczarek i Tomka Gadeckiego, którego fenomen polega na zestawieniu dwóch bliźniaczych instrumentów – saksofonów barytonowych – w swobodnej improwizacji. Duo powstało w 2012 podczas festiwalu Art of Improvisation we Wrocławiu; album Melt!, który ukazał się w lutym nakładem wydawnictwa NotTwo Records to ich pierwsza płyta, wyróżniona jako najciekawszy album według miesięcznika Jazzpress."

::: PAULINA OWCZAREK – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy samBar, Instytut Intuicji, Elder Space Bankers, OKOP, HiQ i Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, LabInt, Open Session), performansach łączących improwizowany taniec i muzykę (Free the Dance, poszlaki|wątki|strzępy, Passing Through Workshop) a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). Pomysłodawczyni i założycielka Cracow Improvisers Orchestra, grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska, Uncharted Territory i Satoko Fuji Orchestra. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.
::: TOMASZ GADECKI - muzyk, saksofonista. Swoją przygodę z muzyką rozpoczyna w parafialnej orkiestrze dętej, od gry na puzonie (lata 80-te). Jednak jego marzeniem okazuje się saksofon, na którym pierwszych dźwięków uczy się szkolnej orkiestrze przy CKUMiE w Gdańsku. Chwilę potem trafia do sekcji saksofonów w Orkiestrze Domu Kultury w Gdyni. Równolegle do średniej szkoły muzycznej rozpoczyna studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale nauk o Ziemi. W tym czasie zafascynowany jazzem wraz kolegami ze szkoły zakłada zespół „SŁOŃ” oraz duet z Piotrem Manią
Wraz z zespołem Bikomutant zostaje laureatem konkursu zespołów alternatywnych Dachowanie, organizowanym przez krakowską Alchemię w 2006r.
W 2007 r zakłada wspólnie z Marcinem Bożkiem zespół -"Olbrzym i Kurdupel" . W lutym 2008 roku wydają wspólnie pierwszą autorską płytę z muzyką improwizowaną pod tytułem "Frrrrr..."
Zaczyna działać na trójmiejskiej scenie muzyki improwizowanej, w 2009 roku z Olbrzymem i kurduplem występują na najstarszym polskim festiwalu Jazzowym w Gdańsku – „Jazz Jantar”.
Współpracuje z muzykami improwizującymi Jackiem Mazurkiewiczem, Marcinem Dzidzią Zabrodzkim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Sowińskim, Rafałem Mazurem, formacją Contemporary Noise Sextet (podczas Warsaw Summer Jazz Days 2011),
Współtworzy zespół Czary mary (z M. Trzaską i R. Mazurem) i Walkirie Saksofonowe Zwierzęta (z Dzidzią - Marcinem Zabrodzkim, występują też w różnych konfiguracjach z Piotrem Dunajskim, Ciachem, Piotrem Zabrockim).
W czerwcu 2012 ukazuje się druga płyta duetu „Olbrzym i kurdupel” pod tytułem „Six Philosophical Games”. Od 2012 współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku jako saksofonista w spektaklu „Sprawa operacyjnego rozpoznania” i bierze udział w projekcie Pure Phase Ensemble, wspólnie z muzykami Ray Dickaty, Jaime Harding, Joanna Kuźma, Michał Goran Miegoń, Piotr Pawlak, Antoni Budziński, Borys Kossakowski, Artur Tobolski, Tomasz Żukowski.
Ostanie lata poświęcił muzyce improwizowanej rozumianej jako komponowanie tożsame z wykonaniem, działanie spontaniczne i niepowtarzalne. W październiku 2012 zakłada Trio TRC w składzie Rafał Mazur (akustyczna gitara basowa), Connor Murray (perkusja) Tomek Gadecki (sax), które występuje na festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa. Podczas trasy koncertowej zostaje zrealizowane nagranie koncertu w Sopocie, wydane na początku roku 2013 pod tytułem „Now New”. 
Podczas festiwalu Art of Improvisation 2012 powstaje samBar, duo z Pauliną Owczarek; po zarejestrowaniu w krakowskiej Alchemii sesji improwizacji na dwa saksofony barytonowe duo wydaje płytę Melt! (nakładem NotTwo Records, luty 2014)
Rozpoczyna współpracę z duetem Vasco Trilla (perkusja) i Michał Dymny (gitara), 
W czerwcu 2013 wydana zostaje pierwsza płyta zespołu 250 kg pod tytułem „Podważna”. W skład zespołu wchodzą Sławek Lewy i Tomasz Gadecki razem ważą ćwierć-tony... 
Współpraca z krakowskimi improwizatorami zaowocowała także wspólnymi koncertami w projektach Marco Eneidi Quintet (Eneidi, Gadecki, Mazur, Mazzol, Trzaska) i Keir Neuringer double duo (Bożek, Gadecki, Neuringer, Mazur).