KONCERT
23.05.2014 l csw l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 zł

PRZESTEROWANE SZCZURY 3
/link FB/

BRUZGYNAI (Litwa)
Bruzgynai (pl. "Chrust") to projekt muzyczno-performerski za którym stoi Arma - artysta i kurator z Wilna (Litwa). Bruzgynai powstał na początku 2007 roku i od tego czasu zagrał ponad 80 koncertów na terenie Rosji, Ukrainy, Niemiec, Austrii, Polski, Finlandii, Czech i krajów bałtyckich. Jego nagrania, wydawane zwykle na kasetach utrzymane są w stylistyce lo-fi. Swobodna zabawa dźwiękiem, mistyczny drone, outsiderski noise, pustelniczy nastrój i rytualne siły natury - te sformułowania w pełni oddają sedno unikalnego świata malującego się w jego nagraniach i podczas występów na żywo.
❒ MANTICHORA (Warszawa)
Efemeryczny projekt eksplorujący terytoria stylistyczne industrial/power-electronics, aktywny od ponad dekady. Podstawowym instrumentarium pozostaje syntezator modularny. Powiązania personalne z Xaoc Devices, Schmerz i New Nihilism.
❒ PURGIST (Kielce)
Solowa inicjatywa audio skoncentrowana na eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych i szczątkowej melodyki. W okresie 2005-2013 projekt funkcjonował pod nazwą Sleep Sessions.
MAAAA (Karelia)
Przeszywający noise z Karelii, krainy zagubionej gdzieś pomiędzy Finlandią a Rosją. Znany przede wszystkim z działalności koncertowej, w ciągu ostatnich lat zwiedził z koncertami wiele miast na terenie Rosji, Polski oraz Finlandii i Litwy. Ostry jak brzytwa dźwięk kruszonego żelaza, buczenia syntezatorów oraz gwiżdżące sprzężenia.