by Łukasz Rychlicki
KONCERT
19.05.2014 l csw l warszawa
start: 20:00 / wstęp: 50 / 70 zł

THURSTON MOORE

ADAM GOŁĘBIEWSKI

/link FB/

19 maja, na koncercie organizowanym przez Stowarzyszenie Plan B w warszawskim CSW, Thurston Moore wystąpi w duecie z poznańskim perkusistą i improwizatorem - Adamem Gołębiewskim.

Wieczór rozpocznie solowy koncert Roberta Piotrowicza - wybitnego artysty dźwiękowego, kompozytora i improwizatora, współzałożyciela wydawnictwa i festiwalu Musica Genera.


ROBERT PIOTROWICZ - Urodzony w 1973 r. Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator. Zajmuje się głównie współczesną muzyką elektroakustyczną i sztuką dźwięku. Swoje formy muzyczne tworzy wokół brzmienia analogowego syntezatora modularnego i gitary elektrycznej. Oprócz wielu solowych dokonań (płyty, koncerty) jest autorem projektów interdyscyplinarnych (kompozycje do sztuk teatralnych, projekty literackie i słuchowiska radiowe) oraz abstrakcyjnych instalacji dźwiękowych.
Współautor i kurator Genera Festival Musica i wydawnictwa Musica Genera, a od roku 1999 także wielu innych projektów i festiwali dedykowanych współczesnej sztuce dźwięku realizowanych w Polsce i zagranicą. Na swoim koncie ma kilka solowych albumów oraz współpracę z takimi artystami jak Burkhard Stangl, Anna Zaradny, Zbigniew Karkowski czy Kevin DRUMM. Koncertował w całej Europie, Ameryce Północnej i Środkowej Ameryce, Japonii i Australii.
✪ ADAM GOŁĘBIEWSKI - perkusista, improwizator. Porusza się na gruncie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. W swojej pracy koncentruje się głównie na rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia i ekspresji. Występował między innymi z Yoko Ono, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem czy Kenem Vandermarkiem.
✪ THURSTON MOORE - gitarzysta, improwizator i poeta, znany jest przede wszystkim jako jeden z założycieli legendarnej grupy Sonic Youth, która w 2011 roku oficjalnie zakończyła działalność. Od tego czasu Moore jeszcze aktywniej angażuje się w przeróżne projekty, od szeroko pojętej alternatywy, przez free jazz, po muzykę metalową. W 2012 nawiązał współpracę z Yoko Ono oraz powołał nowy zespół o nazwie Chelsea Light Moving, z którym mieliśmy okazję zobaczyć go na Off Festiwalu. Artysta dołączył również do blackmetalowej formacji Twilight. W 2013 roku ukazał się jego album nagrany wspólnie z Johnem Zornem.