KONCERT / PERFORMANCE / IMPROWIZACJA
06.06.2014 l fabryka sztuki l łódź
start: 19:00 / wstęp: zapłać ile chcesz


/link FB/

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w nowym eksperymencie / przedsięwzięciu Pracowni Fizycznej - PARK IMPROWIZACJI. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z improwizacją.

Skupiając uwagę na pojęciu improwizacji totalnej, która związana jest z wielowymiarową percepcją i otwartością na niezliczone bodźce, pragniemy stworzyć wyrazistą przestrzeń do improwizacji, zachęcającą mnogością i różnorodnością impulsów. 

Tancerz, ruchowiec będzie mógł eksplorować sposób komunikowania się z impulsem, poszukiwać przyczyn ruchu i łączyć działania z konkretnymi bodźcami. Podążając za przepływem improwizacji może kreować nowe jakości ruchowe, doświadczać na nowo siłę ekspresji ciała. 

• Dzięki wspaniałym muzykom, doświadczonym improwizatorom, posługującymi się nie tylko instrumentami, ale również dźwiękiem wydobywanym z przedmiotów, czy własnego ciała będziemy mogli podjąć dialog ruch - muzyka. Poznanie tej relacji i obserwacja własnego sposobu rozmowy jest ciekawym wyzwaniem. 

• Dopieszczone zostaną również inne zmysły. Filmy, zdjęcia i słowo pisane wypełnią przestrzeń wizualną, angażując naszą wyobraźnię, dając niezliczone możliwości ekspresji tanecznej i jej ukierunkowania. 

• Dla lubiących solidny, cielesny wysiłek będą materace. Będzie można bezpiecznie upadać, sprawdzać siłę grawitacji i wysoko latać.

MUZYCY
--> Suavas Lewy / różnoinstrumentalista
--> Marcin Garncarek / altosax, flet poprzeczny

wnieboGŁOSY
--> Monika Buchowiec 
--> Martyna Jagodyńska

VIDEOART 
--> Piotr Pasiewicz / "CHWILOSTANY"