KONCERT / WYSTAWA
17.05.2014 l pardon, to tu l warszawa
start: 19:00 wstęp: FREE


LINE OF FIRE
DICKATY / MOKRZEWSKI / KRYSZK
/link FB/

Dotychczas Noc Malarzy odbywała się w bardzo różnych miejscach: w pracowniach PZO, w dawnej fabryce broni na Mińskiej, w powstańczej Reducie na Bielańskiej, a ostatnio w Galerii Praca na Szpitalnej. Można powiedzieć, że ta jedyna w swoim rodzaju impreza, podczas której muzycy i malarze prowadzą improwizowany dialog audiowizualny, ma nomadyczny charakter. W tym roku to 'Pardon, To Tu' w ramach Nocy Muzeów będzie gościł tych wyjątkowych twórców. 


∆ Obrazy: Michał Chojecki, Mikołaj Chylak, Bartosz Gregorek, Mateusz Machalski, Jędrek Owsiński, Marek Zając

∆ Wizualizacje: Kolektyw Malarze

∆ Koncert 'Line of Fire'
Ray Dickaty – saksofony
Dominik Mokrzewski – perkusja
Natan Kryszk – saksofony


Ray Dickaty 
saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". 

Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band

Jego zespół Loka nagrywa drugą płytę dla wytwórni Ninja Tune. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak Giles Peterson, Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio, Skree
Pomieszkuje w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.


Dominik Mokrzewski 
perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. 

Gra z Rayem Dickatym, Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim (Infant Joy Quintet), Norbullem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Straszne rzeczy). Współtworzy z Rayem Dickatym Warsaw Improviser Orchestra. Występuje także w rockowych zespołach Pongopongo, Hard cock cafe. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business. Animuje muzyczne wydarzenia w galerii Praca (cykl Wolne Loty z Mikołajem Chylakiem).

Natan Kryszk 
saksofon barytonowy. Tworzy skład Warszawskiej Orkiestry Improwizującej pod wodzą Ray'a Dickaty'ego. W 2013 na festiwalu Fama otrzymał nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Młody, dzielny, kształcący się plastyk. Grywa m.in. z Michałem Kasperkiem, Michałem Małotą, Ramezem Nayyarem, Rayem Dickaty, Łukaszem Kacperczykiem, Wojtekiem Kwapisińskim. Na stałe gra w zespołach: Pokusa, Trio Dejaneiro. Gościnnie występuje w zespole Paper Cuts.