KONCERT
04.06.2014 l eufemia l warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING

WYSOCKI / KACPERCZYK
/link FB/


✪ ŁUKASZ KACPERCZYK - zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.

Wraz z Wojciechem Kurkiem (perkusja) tworzy duetu Paper Cuts . Stawiają na improwizację, ale słabość do czytelnej struktury sprawia, że nierzadko odchodzą od strategii kojarzonych z tym gatunkiem. Żywioł perkusji prowadzi dialog z generatywną mocą maszyny, dając zaskakujące rezultaty – od transowych, plemiennych tańców, przez delikatne, organiczne przestrzenie aż po gęste, nawarstwiające się struktury. Jest czwartym członkiem Modular String Trio. Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra.
✪ MATEUSZ WYSOCKI - Jednym z muzycznych wcieleń Mateusza Wysockiego jest Fischerle. Wykorzystując pogłosy, szumy, usterki, field-recordingi i preparowane instrumenty akustyczne, poddaje dubewej obróbce przeróżne odmiany elektroniki.
Jako Fischerle koncertował w Polsce i za granicą obok takich twórców jak Kode 9, Shed, Dj Spooky, Moritz von Oswald Trio, Mikkel Metal czy Kenneth Christiansen. Występował także w ramach projektu Warsaw Electronic Festival.
Tworzy, współtworzy i udziela się również w licznych projektach: Porcje Rosołowe, Szubrawy Kot, Wysokie Loty oraz Mniej niż 40 opowieści, gdzie połączył elektronikę z bajkami tatarskimi. Wysocki zajmuje się też filmem, tworzeniem instalacji dźwiękowych oraz pisaniem bajek. Od 2010 roku współtworzy z Lechem Nienartowiczem net-label Pawlacz Perski. Z Michałem Wolskim tworzy techdubowy duet Mech.