KONCERT
31.05.2014 l łąka bojarska l białystok
start: 21:00 / wstęp: zapłać ile możesz


GRUPA ETYKA KURPINA

ADAM FRANKIEWICZ
/link FB/


Koncert GRUPY ETYKA KURPINA na bojarskiej ŁĄCE to wydarzenie bez precedensu. To podróże do otchłani muzycznych pejzaży, odzyskiwanie bezcennych strzępków-dźwięków codzienności.
Grupa Etyka Kurpina to jedna z wielu muzycznych odsłon Adama Frankiewicza - jednego z najciekawszych białostockich artystów teatru i dźwięku. Zupełnie nieobca idea kolażu dźwiękowego we współczesnej muzyce zaakcentowana przez microsampling doprowadziła Grupe Etyke Kurpina do całkowitego rozpasania w poszukiwaniach dźwiękowych. Bazując na dokonaniach twórców sprzed półwiecza (minimalistów, improwizatorów) i ich teoriach, wykorzystując współczesną technologie i naukę Grupa Etyka Kurpina przygląda się dźwiękowi jako obiektowi, a kompozycjom niejako wystawom zbiorowym.

Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa fotografii otworkowej pod tytułem OKNO Z APARATU zrealizowanej w ramach warsztatów fotografii otworkowej na Bojarach przez Emila Stankiewicza z Atelier Idlozi.

Koncert i wystawa odbędą się pod LAMPIONAMI tak więc zachęcamy by przynieść ze sobą choć jeden lampion, świecę lub naftową lampę. Koce lub krzesełka do siedzenia również się przydadzą.


Muzyk, reżyser, realizator, producent, improwizator. Wszelkie jego działania nawiązują do teatru. W 2009 roku ukończył reżyserię teatru lalek w Białymstoku. Poprzez teatr formy, słuchowiska oraz muzykę elektroakustyczną dąży do wykreowania własnego języka twórczego. Jego pierwsze dyplomowe audiowizualne spektakle („Dulcynea”, „Tukar”, „Tape project”), które wyreżyserował i do których tworzył formy audio (muzykę, dźwięk, instalację), pokazywano na wielu europejskich festiwalach (między innymi w Kurganie, Madrycie, Koszycach, Rydze, oraz Drohobyczu).
Na przestrzeni ostatnich lat współpracował z wieloma fundacjami, instytucjami oraz niezależnymi artystami, czego owocem było powstanie między innymi projektu MMM oraz Grupy Etyka Kurpina
Wraz z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN. Punktem wyjścia dla ich działań, są surowe, hałaśliwe transowe dźwięki, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów. Jako Tape Project występowali na takich festiwalach jak Up To Date, Magnetofon, Kn Fest, oraz gościnnie w teatrach.
Wspólnie z Teatrem Latarnia z Białegostoku współtworzy wydawnictwo magnetofoniczne "Pionierska". Na czerwcowym festiwalu Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku będzie miała miejsce premiera pierwszej kasety z parasłuchowiskiem „SolarisStanisława Lema. W planach jest również wydanie LP kolaży Grupy Etyka Kurpina.